Aktualizacje XP

(pawelg441) #1

Witam.

Opłaca się aktualizować win xp? nie będzie to spowalniało pracy windowsa lub będzie działać gorzej?

(Cedar) #2

Uważasz, ze Microsoft wydaje poprawki dla zabawy/z nudów? Poprawki służą usunięciu błędów systemu, dodaniu nowych funkcji a czasami przyspieszeniu niektórych operacji.

Możesz ewentualnie nie instalować np. SP3 ale bieżące poprawki krytyczne dotyczące bezpieczeństwa są wymagane.

(Adalbert) #3

Opłaca się, aktualizuj. To podstawa jako takiego bezpiecznego systemu.

(kamil_w) #4

Inna sprawa to taka, że aktualizacje zatrzymują kopie starych plików, które są nadpisywane przez aktualizacje. Znajdziesz je w folderze C:\Windows i będą one ukryte (bodajże ukryte i systemowe). Ja je najzwyczajniej usuwam, bo te pliki zajmują sporo miejsca. Znajdują się one w folderach, które nazwy dzierżawią od nazw poprawek (czyli np $KB14314134).

(kam10) #5

Oczywiście, że się opłaca. Bez nich system jest bardziej podatny na wirusy. Nie spowalnia windowsa i nie działa gorzej.

(witek-pl) #6

Swojej Windy nie aktualizuję wcale, autoupdate na off od instalki. Większość dziur jest w IE, więc jak używasz innej przeglądarki te odpadają, ja problemów z wirusami (od tego mam antyvira) i bluescreenami nie mam. Najlepiej zapodać service packa na świeżej instalce, jak instalujesz na systemie na którym już pracujesz i masz sporo softu czasem potrafią wyniknąć z tego jaja. Na jakieś widoczne przyśpieszenie pracy systemu nie licz, pitolenie o ile to Xp ma być szybszy po SP3 okazały się opowiadaniem bajek po wódce.