Aktualizacje XP

Witam.

Opłaca się aktualizować win xp? nie będzie to spowalniało pracy windowsa lub będzie działać gorzej?

Uważasz, ze Microsoft wydaje poprawki dla zabawy/z nudów? Poprawki służą usunięciu błędów systemu, dodaniu nowych funkcji a czasami przyspieszeniu niektórych operacji.

Możesz ewentualnie nie instalować np. SP3 ale bieżące poprawki krytyczne dotyczące bezpieczeństwa są wymagane.

Opłaca się, aktualizuj. To podstawa jako takiego bezpiecznego systemu.

Inna sprawa to taka, że aktualizacje zatrzymują kopie starych plików, które są nadpisywane przez aktualizacje. Znajdziesz je w folderze C:\Windows i będą one ukryte (bodajże ukryte i systemowe). Ja je najzwyczajniej usuwam, bo te pliki zajmują sporo miejsca. Znajdują się one w folderach, które nazwy dzierżawią od nazw poprawek (czyli np $KB14314134).

Oczywiście, że się opłaca. Bez nich system jest bardziej podatny na wirusy. Nie spowalnia windowsa i nie działa gorzej.

Swojej Windy nie aktualizuję wcale, autoupdate na off od instalki. Większość dziur jest w IE, więc jak używasz innej przeglądarki te odpadają, ja problemów z wirusami (od tego mam antyvira) i bluescreenami nie mam. Najlepiej zapodać service packa na świeżej instalce, jak instalujesz na systemie na którym już pracujesz i masz sporo softu czasem potrafią wyniknąć z tego jaja. Na jakieś widoczne przyśpieszenie pracy systemu nie licz, pitolenie o ile to Xp ma być szybszy po SP3 okazały się opowiadaniem bajek po wódce.