Aktualizacje XP

co tak naprawde dają aktualizacje XP? ja mam firewalla i antywirusa i to mi wystarcza nie aktualizuje systemu i jakoś nie ubolewam z tego powodu bo nie uważam że są potrzebne tylko zajmują dodatkowe miejsce i zasoby systemowe. pytam się więc mądrych forumowiczów vortalu(a tu wszyscy tacy:-) : co tak naprawde te aktualizacje dają? skoro używam dobrego firewala+antywir to to nie wystarczy? nie mam problemów z wirusami żadnych a rzadkie ataki na kompa są wykrywane i tak.

sa w windowsie dziury ktore nie chroni AntyWirus ani firewall

danzelmario , AntiVirus i FireWall nie łataja dziur w systemie, których w systemie M$ nie brakuję :stuck_out_tongue:

JA też do niedawna jechałem bez poprawek i było dobrze, ale załatałem sobie system i powiem nawet że nie zwolnił mi systemu, ale nawet przyspieszyl go!!

kosior6 no tak zgodze się napewno niektóre łatki będą przydatne. ale nie każda. czytałem juz na tym forum o problemach związanych z niektórymi poprawkami. żę gra sieciowa nie działała np bo poprawka blokowała dostęp do sieci. żebym wiedział któe poprawili coś rzeczywiście dają i jak mówisz przyśpieszają kompa to bym je instalował. a tak to nie będę na ślepo instalować każdej która mi proponuje te narzędzie w windowsie do auto aktualizacji.

Cześć

Nie wszystkie poprawki dotyczą bezpieczeństwa ( chociaż większość :lol: ), warto je instalować, a miejsce które zajmują ,w odniesieniu do pojemności dzisiejszych dysków twardych, jest raczej niewielkie.

pozdrawiam

żebym miał zainstalować wszystkei dostępne aktualizacje to musiał bym pewnie około 1 gigabajta śćiągnąć i zaisntalować- to nie wiem czy mi windows nie zwolni… bo jak zauważył Partia miejsce które zajmują przy dzisiejszych wielkościach dysków jest niewielkie.chodzi raczej o korzyści i straty wynikające z ich instalacji a osobiście myślę ze tych 2 będzie więcej.

Złączono Posta : 11.09.2006 (Pon) 15:09

żebym wiedział które warto instalować i co one mi dadzą to z chęcia bym to zrobił. a tak na ślepo wszystkich albo wybiórczo instalować nie będę

Złączono Posta : 11.09.2006 (Pon) 15:11

bo co miesiąc jest tych poprawek kilka dziesiąt chyba wydawanych i mam każdą instalować? o nie :o

danzelmario :

http://update.microsoft.com/windowsupdate :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 11.09.2006 (Pon) 16:12

przecież to się może samo instalować :expressionless:

danzelmario.

:arrow: http://www.softwarepatch.pl/plik/6389/2 … te_(polski.html

Ściagnij i znainstaluj to, to jest zbiorcza pczka poprawek, która kompa na pewno Ci nie zwolni ;]

Potem włacz Automatyczne aktualizacja tylko w tym okienku zaznacz, opcję: “Powiadom mnie, ale nie pobieraj ani nie instaluj aktualizacji automatycznie”

Po mniej więcej 10 minutach wyskoczy Ci obok zegarka info ze aktualizacje dla twojego kompa sa gotowe. Wtedy kilkasz w to i wyskoczy Ci okienko w kótrym będa 4 aktualizację wraz z opisami, ściagasz wszystkie (około ~10MB) Instalujesz, uruchamiasz ponownie kompa i juz masz załatanego Windowsa… Widzisz to nie takie trudne ;]

chłopaki(kosior6 i Myszak) ja to wiem co piszecie :smiley: ale dzięki kosior6 za wyjasnienie- skoro mówisz ze mi nie zwolni kompa to zainstaluje. pobawię się z tym i za pare dni może napiszę czy coś mi to dało.

Złączono Posta : 11.09.2006 (Pon) 15:27

ale jest tu jedna poprawka która sprawiała problem z grami takimi jak wolfenstein ET. więc nie wiem czy inne też nie sprawiają jakichs innych problemów

danzelmario wbrew pozorom żadnych naocznych efektów widzieć nie będziesz :wink: ale system będzie mniej niedopracowany … win update to coś jak aktualki dla AV :lol:

aha czy jeśli zainstaluje te Sierpniowe to musze poprzednie instalowac?czyli z pozostałych 7 miesięcy???każa paczka po 115 mega mniej wiecej :?

Złączono Posta : 11.09.2006 (Pon) 15:31

Myszak aha :smiley: rozumiem. po prostu jakos nie byłem przekonany do tych aktualizacji nigdy…

Nie, nie ma takiej potrzeby, ten aupopatcher ma zawarte w sobie wszystkie najnowsze łatki ;];]

Czasem dają więcej szkód niż pożytku. Tak jak win me. robiło się na tym syfie aktualizacje a gorzej chodził niż nowy

Ale nie porównuj, trabana i mercedesa

Między WinME I WinXP jest przepaść…