Aktualizacje

Witajcie! Dzisiaj postanowiłem zainstalować aktualizacje na starszym komputerze poprzez Windows Update na systemie Windows 7 64-bit.
Znalazło 210 aktualizacji i też tyle postanowiłem zainstalować od razu, instalowanie trwa już około 9 godzin, ale to temu, że jest tylko 2 GB RAMU, ale nie w tym problem, komputer bardzo wolno działał poprzez pełny RAM, zatrzymało się na aktualizacji 187, instaluje się ona już od godziny, więc postanowiłem uruchomić monitor zadań, czekałem 1 minute, aż się włączy monitor zadań i się nie doczekałem, wkurzyłem się i klikłem kilka razy, po jakimś czasie uruchomiło się kilka okienek i zninął ekran, po prostu stał się czarny, na monitorze świeci dioda, która oznacza, że komputer pracuje, dysk też pod ciągłym obciążeniem, i mam pytanie, gdy dysk wszystko zainstaluje, ekran wróci, czy raczej muszę komputer wyłączyć na listwie?

Pomoże ktoś, ktokolwiek? Na tym komputerze miałem najważniejsze hasła, dlatego postanowiłem zrobić akutalizacje.
Za wszelką pomoc dziękuję.

na kompie miałeś najważniejsze hasła i postanowiłeś zrobić aktualizacje? dobre :wink: z reguły zamiast aktualizacji, robi się backup ważnych plików, nikt tu nie ma magicznej kuli, nikt Ci nie zagwarantuje jak się zachowa twój komp, nie wiadomo czy ekran wróci, któraś aktualizacja i proces się zawiesił, na przyszłość do aktualizacji użyj ‘WSUS Offline Update’

2 polubienia

Nie przesadzaj, aktualizacja windowsa nie wykasuje mu zawartości dysku :stuck_out_tongue: Niemniej ja bym dał kompowi jeszcze trochę czasu jeśli mieli dyskiem to się nie zawiesił. Jeśli komputer ma 2 GB RAM to pewnie dysk też ma odpowiednio stary i powolny. Zabrakło RAMu i system zaczął korzystać z pliku wymiany, dodatkowo aktualizuje się więc też korzysta z dysku. Kumulacja i zmuła, ale do wesela się wyrobi :wink:

2 polubienia

Ale jak długo będzie się aktualizował i czy ekran wróci nikt mu nie powie.

1 polubienie

Jak klikam Caps Locka na klawiaturze to nic się nie dzieje, nie zaświeca sie nawet lampka na klawiaturze.

A to już niedobra oznaka :wink:

W takim razie wyłączyłbym go i sprawdzał co się dzieje, jak nie wstanie to z płyty/pendrive z linuksem zrobiłbym kopie zapasową plików i naprawiał najpierw płytą instalacyjną windowsa, a później czym się da :wink:

Ale pierwsza dioda klawiatury świeci, dysk ciągle pracuje, nawet gp słychać.

możliwe że zaraz się o tym przekonamy :wink:

Ostatnio (chyba z rok temu) jak instalowałem na czysto windows 7 na mocniejszej maszynie to 2 dni szukał i instalował aktualizacje… non stop… Windows taki piękny :laughing:

też mam złe doświadczenia z windows update na 7, ale wsus offline dobrze to ogarnia, a druga sprawa to instalowanie tak dużej ilości poprawek albo na czymś się zawiesi, albo czegoś nie zainstaluje, lepiej to podzielić na kilka części np. po ok. 50 poprawek

A mógłbyś mi jeszcze odpowiedź na jedno pytanie? Komputer działa normalnie, wyłączyłem go i włączyłem, ale mam wrażenie, jakby w okolicach procesora nasiliło się takie popiskiwanie, może mam tylko takie uczucie, ale jednak, jest to możliwe?

Na pewno nie przez aktualizacje - może płyta główna szwankuje? Poczekaj na specjalistów albo załóż temat w dziale ze sprzętem https://forum.dobreprogramy.pl/c/sprzet/hardware-sterowniki żeby szybciej zauważył go ktoś kto się na tym zna.

Takie piszczenie mogą powodować kondensatory czy inne dziadaństwo :thinking: