Aktualizaja BIOS - wpływ na piksele

Cześć.

Jeden z pikseli w lapopie wydaje się być wadliwy - działa należycie w jasnych odcieniach barw, natomiast gdzy ma wyświetlać ciemniejsze jest czerwony.

I tu nasuwa się moje pytanie: czy aktualizacja BIOS w jakiś sposób mogłaby naprawić ten mankament?

Nie mam żadych podstaw by sądzić że to coś da. To jedynie taki pomysł i chicałbym się poradzić kogoś kto ma w tym temacie jakąś wiedzę.

 

Lenovo z710

Badpixel to wada matrycy, zmiana bios nie naprawi matrycy.

dokładnie bios nie ma na to zadnego wpływu.

 

jak tak ci to przeszkadza i laptop na gwarancji zawsze można wysłać.

Hej,

Tak naprawdę to jest to bad subpixel. Kwestia gwarancji może wchodzić w grę, ale najpierw trzeba sprawdzić, jakiej klasy matrycę posiadamy - http://www.notebookcheck.pl/Jak-ustrzec-sie-martwych-pikseli.3750.0.html.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za rozwiązanie kwestii biosu, tak się tylko zastanawiałem. Niestety sprzedawca nie chciał pójść na współpracę i wymienić wadliwy produkt, gwarancja też nie przysługuje w takiej sytuacji.

 

@Dimatheus

Spróbowałem nawet tej aplikacji, która jest w artykule który podałeś - po 30 minutach zrezygnowałem - nie pomogło.

 

Najgorszy jest jednak fakt, że uważam iż dostałem ten laptop z premedytacją, gdyż zamówiłem go do domu kurierem, a jako nie konsumentowi (faktura) nie przysługuje mi 10 dniowy okres zwrotu…

No cóż. Mam nauczkę na przyszłość.

Jeśli zakup był dokonywany firma -> firma (a tak zrozumiałem), zainteresuj się rękojmią.

@freedom

Dzięki za podsunięcie pomysłu. Na pewno skorzystam!