Aktualizator Flash wiesza komputer

Regularnie wiesza mi się Dell w W7 64x po restarcie zawsze widzę okno aktualizacji Flasha, co uważam za przyczynę. Ktoś się z tym spotkał? Może jak w ogóle wyłączyć to powiadomienie o aktualizacji flash?

chrome / flash 25.0.0.148

Także posiadam Della z Windows 7 HP 64 bit, który mi się regularnie zawieszał. Jedna z porad informatyków była następująca: odinstalować Flasha, który po prostu jest niepotrzebny. Tak zrobiłem i jest spoko.

2 polubienia

Możesz zrobić tak jak zasugerował kolega zbigg47 .
Jeśli potrzebujesz Flash , odinstaluj ,następnie zainstaluj jeszcze raz z tej stronki https://helpx.adobe.com/flash-player.html
Tylko odznacz instaluj Chrome , jak już pobierzesz i rozpocznie instalacje wyskoczy okienko z kilkoma opcjami , daj ptaszek na * Nigdy nie sprawdzaj aktualizacji Flash * (Niezalecane) .
Na tej samej stronce masz przycisk Check Now , sprawdza czy masz zainstalowaną najnowszą wersje
wystarczy zaglądać tam i ręcznie sprawdzać ,jak będzie nowa wersja to zaktualizujesz ręcznie .

3 polubienia

Może flash w wersji portable do przeglądarki:

Czy w tym zestawie miałeś też problem z Bluetooth?

@zbigg47
flash
to reklamy bannery, gry fb, gry na innych stronach, player yt,player na fb ,player na insta ,player na filmweb , player wptv player cda itd.

player cda jeszcze można na html5 zmienić to youtuba już nie.
Nadal stronki w dużych procentach wymagają flasha.
I trzeba go mieć mimo że jest dziurawy.

Odtwarzacz wideo HTML5 YouTube - bez komentarza

1 polubienie

żapomniałem, E co nie zmienia faktu strony nadal w większczości wymagają flesza do działania.

Od dobrego roku nie miałem okazji spotkać się z wymaganym flashem.
Strony w 2017 roku są już przestawione na HTML5 w tak dużym stopniu, że statystyczny Kowalski nie odczuje potrzeby doinstalowywania tego dziurawego cuda na swoim PC :slight_smile:

2 polubienia

Jak większości, ostatnio to 1,5 roku temu miałem 1 filmik co przez kilka godzin można było odtworzyć tylko w Flash lub w Chrome bo się nie zdążył przekonwertować do formatu wtedy kompatybilnego dla Firefox.
Być może to przez rozdzielczość full hd i brak mniejszej.

Jak dla mnie na plus jest opcja przyśpieszenia wideo, większość oglądam na minimum speed 1.2 a czasem nawet 1.7.
FB też w większości daje dostęp do odtwarzania w html5.

Adossi ma rację. Ja także wcale nie odczuwam braku Flasha na swoim laptopie.

Że co? Praktycznie wszystkie liczące się serwisy już z niego zrezygnowały. Ja Flasha nie mam już od ponad roku i praktycznie ani razu nie byłem zapytany o jego włączenie.

“player yt,player na fb ,player na insta ,player na filmweb , player wptv player cda itd.” - żaden z nich nie wymaga Flasha.

1 polubienie

@zbigg47
@AdossI
@prz3m3k84

PRZYKŁAD

Jesteś masochistą, że używasz YT we Flashu? HTML5 na YT istnieje już od bardzo dawna. A skoro można używać HTML5 to po kiego grzyba używać Flasha?

https://www.youtube.com/html5

W temacie jest, że updater wtyczki zawiesza.
To już przerabiałem kilka lat temu. Podczas pisania w wordzie wyskoczyło okno aktualizacji wtyczki adobe flash player. To wyiksowalem, żeby nie przeszkadzało mi. W tym momencie zawiesiło system w7 x64 w laptopie. Straciłem dokument.

Pierwsze, to odinstalować wszystkie wtyczki adobe flash player uninstallerem


Przeczyścić ccleanerem i ponownie zainstalować zaznaczając pod koniec instalacji wtyczek do IE, do FF - nigdy nie sprawdzaj dostępności…

W chrome jest wtyczka PPAPI poza zasięgiem ustawień, ale w panelu sterowania klika się w ikonkę flashplayera i w aktualizacje ustawia - nigdy nie sprawdzaj dostępności… Zresztą - chrome jest głupie i ma automatyczne updatery. SlimJet ma to samo, co chrome i jest bardziej konfigurowalny, chociaż też nie pozwala już wejść w chrome://plugins, żeby wyłączyć PPAPI a włączyć NPAPI i ustawić jako domyślny.
Jest jeszcze w chronionym i ukrytym folderze macromed plik mms.cfg. Wyszukuje się go i otwiera w notatniku.
Tam ma być:

SilentAutoUpdateEnable=0
AutoUpdateDisable=1
ProtectedMode=0

Potem w menu plik klika się na zapisz. Tyle.
Tylko firefox daje nieograniczony dostęp do wtyczek… jakby co.

1 polubienie

to tylko przykład komunikatu, stąd wiem źe wszystko siedzi na flaszu playery reklamy … A jak nie posiadasz zmusza do pobrania, nie ma ‘PYK’ i się przełaczy na html5 … Powinno być z automatu - z niechęci nie chce mi sie kaźdo razowo szukać w opcjach.
Niby cookie , a zapamiętać ustawienia na cda nie umi.
Technologia niedoskonała.

Co nie zmienia faktu, że bredzisz i wprowadzasz ludzi w błąd. Kolejną brednią i jest to, że CDA nie zapamiętuje ustawień. Ja zmieniłem gdy tylko wprowadzili HTML5 i był to jednokrotna zmiana ustawień… podobnie jak w YT. Ba, nawet po “formacie” nie musiałem nic zmieniać.
Nie wiem, może masz śmietnik w systemie? Nieważne, za bardzo odbiegamy od tematu. Myślę, że użytkownik Bogdan_G wszystko już wyjaśnił.

1 polubienie



Już w html5 po live, ja jakoś nie mam live w flashu jakie czasem oglądam, nawet w Firefox 52-53, może stara przeglądarka i system?