Aktualizowanie LG F60

Witam wszystkich bardzo serdecznie! :smiley:

Posiadam smartfon LG F60. Chcąc go zaktualizować do najnowszej wersji, musiałam zainstalować LG PC Suite, jednak nie mogłam nic zrobić - albowiem producent “zapomniał” dodać do czystego telefonu oprogramowanie, które umożliwiałoby zaktualizowanie systemu. Czytając artykuły w sieci, natknęłam się na LG Mobile Support Tool - narzędzie, które umożliwia upgrade. I teraz mam pytania:

 

  1. Czy po tym tracę gwarancję na wspomniane urządzenie?

 

  1. Bezpieczne to jest?

 

Oczywiście będę działać zgodnie z instrukcją. Byłabym wdzięczna za pomoc :).

  1. Jest to oprogramowanie dostarczone przez LG więc gwarancji raczej nie stracisz. Myślę że dodatkowe informacje na ten temat znajdziesz w samym programie (musi się pojawić informacja o ew. utracie gwarancji).

 

  1. Przy przeinstalowywaniu oprogramowania zawsze wiąże się jakieś ryzyko że coś się nie uda. Jednak jeśli zrobi się to z głową, ryzyko będzie minimalne.

Chcę skonsultować się z jednym z pracowników LG w sprawie tego. Warto czy nie? Potrzebuję pewnej odpowiedzi, bez niej raczej nie będę mogła nic zrobić. Tracić gwarancji nie chcę.

Myślę że mija to się z celem. Szczególnie że nie wiadomo ile będziesz czekać na tą pomoc. Napisz mi tylko z jakiej sieci jest telefon (o ile był kupiony właśnie z danej sieci) i rodzaj gwarancji.

 

Edit: Na stronie internetowej oraz w instrukcji telefonu zaleca się korzystanie z podanego programu do aktualizacji więc nie stracisz gwarancji :wink:

Z Play’a, a dopiero teraz się skapnęłam, że zaktualizować chyba nie mogę:

 

  1. (punkt warunków gwarancji) Klient traci wszelkie prawa wynikające z gwarancji, w przypadku stwierdzenia: dokonywania nieautoryzowanych napraw, zmian oprogramowania, zmian konstrukcyjnych, śladów korozji (…).

 

Chyba ten telefon jest odporny na aktualizację.

 

W tym punkcie chodzi o instalowanie oprogramowania od osób trzecich czyli tzw. “custom room”. Jak już wspomniałem (po edycji wcześniejszego postu) LG każe używać właśnie tego programu do aktualizacji więc nie stracisz gwarancji. Ew. podczas samej aktualizacji mogą pojawić się dodatkowe informacje. Ja niestety nie mam żadnego produktu tej firmy i nie mogę sprawdzić tej opcji.

No to dobra, ściąga się plik, teraz tylko należy czekać na rezultaty. Myślę, że nie tracę, jeżeli sami polecają używanie tego programu. No chyba, że to taka firma podobna do Lenovo, która psuła baterie za pomocą autorskiego oprogramowania… :wink:

Wszystko pięknie działa, system odświeżony całkowicie. Dziękuję za pomoc, Neukrate :).