Aktualka stwrowników w nowym win 8.1

Witam, zakupiłem w x-kom laptopa acera z win 8.1. Producent dołączył do laptopa płytkę ze sterownikami (ale już trochę nieaktualna - bodajże z marca tego roku), sprzedawca powiedział, żeby wejść na stronę producenta i zaktualizować sterowniki.

Użytkuje laptopa już 3 dni i nie zauważyłem aby coś nie działało. Czy muszę koniecznie aktualizować sterowniki? A może tuż po konfiguracji windowsa same się zaktualizowały?

Wiem, że dzień i dwa dni przed zakupem ktoś instalował na laptopie sterowniki do nvidi i intela.

 

PS: Dodam że mam także 3 letniego asusa i nigdy nie aktualizowałem sterowników i jest dobrze.

Sprawdz -http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/where-is-device-manager

Jeśli obok nazwy urządzenia jest widoczna żółta ikona ostrzegawcza e169d2bc-146a-42ca-8b23-6e1831225a6b_13.

Jest wszystko ok - nie ma ikonek ostrzegawczych.

Jest jeden problem - właśnie zauważyłem, że program HWMonitor pokazuje max taktowanie procesora 2195 mhz a powinno być 2700 mhz bo wczoraj tak miałem (przed przywracaniem systemu). Możliwe że coś się usunęło - dziwne bo żadnego sterownika nie instalowałem. Procesor i5 5200u 2.2 ghz, turbo do 2.7.

No właśnie Turbo - procesor normalnie jest taktowany do 2.2, bo nie ma  dużego obciążenia. Gdy będzie to potrzebne automatycznie się “podkręci” do 2.7. Wszystko jest w porządku.

Uff jest dobrze, wzrosło do 2696 tuż po włączeniu kompa. 

Od siebie dodam, żebyś nie panikował. Taktowanie procka może spaść również w okolice 1ghz czyli grubo poniżej wartości nominalnej jak procek nic nie robi.

Co do sterowników nie ruszaj nic poza sterownikiem od nvidii ale tylko jakby jakąś nowa gra tego wymagała.