Aktualnie najlepszy darmowy antywirus?


(Nero43) #1

Witam, co aktualnie jest godne polecenia do ochrony przed wirusami podczas przeglądania internetu i sporadycznie otwieranych nowych plików?


Sterowniki do płyty głównej MSI 945P Neo2
(tomnatom) #2

Ja używam 360 Total Security i jestem z niego zadowolony.


(Zulowski) #3

Też używam 360 Total Security, też nie mam jakichś negatywnych z nim doświadczeń

jedyne co trochę mi się w nim nie podoba to np wpisy w Firewallu napisane “chińskimi znaczkami” (teraz już ich nie widzę, może to poprawili)

 

A tak to jest “niezauważalny”, więc spełnia swoje założenia :slight_smile:


(Frog) #4

Każdy poleci swój?

Ja używam Comodo (wersję Internet Security) i też jestem zadowolony.

http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Internet-Security-Premium,Program,Windows,12952.html


(drunkula) #5

Skoro każdy poleca swój, to ja wymienię mózg: nie klikać w szajs, to szajs się nie przyklei do kompa.

A jak już to warto chyba rozejrzeć się na stronkach typu giveaway (of a day, radar itd) za darmową licencją na coś na codzień płatnego, sporo tego ostatnio.


(Rychupeja1) #6

AVG od lat i nie zamierzam zmieniać.


(yanko wojownik) #7

To http://www.secureaplus.com/Main/download_ty.php?opt=2 mi się zadziwiająco dobrze sprawdza ostatnio, a sprawdza dobrze mi się mało co.  To link do wersji bez AV offline, jeśli chcesz AV offline, to możesz instalować online i nic nie odznacać, a tu  http://www.dobreprogramy.pl/SecureAPlus,Program,Windows,45923.html  opis na DP jeśli ClamAV w zestawie Ci nie przeszkadza, to możesz pobrać z DP instalator online. Poza tym ZoneAlarm  http://www.dobreprogramy.pl/ZoneAlarm-Free-Antivirus-Firewall,Program,Windows,12684.html w moim odczuciu nie ustępuje wykrywalnością darmowemu AVG a dodatkowo posiada zaporę, instalując online najpierw zainstaluje Ci się zapora a potem możesz wybrać doinstalowanie AV.

Tych dwóch AV możesz używać jednocześnie bez kolizji - czyli możesz bez strachu zainstalować sobie oba w systemie.


(sniff0) #8

To ja z doświadczenia podam, że najlepiej sprawdza się Avira. Co do 360 total security też nie powiem złego słowa pod warunkiem że włączy się dodatkowy silnik Avira lub Bitdefender. Co do Comodo to dla mnie generuje zbyt dużo fałszywych alarmów. 


(Sawatin) #9

Poza 360TS, który jest prawdziwym kombajnem na rynku AV (ale zdarzają mu się FP), ze swojej strony mogę polecić Panda Free Antivirus, który ostatnimi czasy świetnie wypada w testach, jest lżejszy od 360TS a zapewnia ochronę na porównywalnym poziomie. Dobra alternatywa zwłaszcza dla tych, którzy z różnych powodów, obawiają się Chińskiego oprogramowania


(angry) #10

Ile ludzi tyle programów. To ja dorzucam Avast lub AVG


(Kpalka) #11

ja mam Avasta, a moim zdaniem Avira to mega syf. Dużo blokuje niepotrzebnie co chwilę coś się z nią dzieje;/