Aktuazlizacja środowiska graficznego kde

Witam mam pytanie czy po aktualizacji środowiska kde do 4.9 należy usunąć folder kde czy też nie prosze o odpowiedź.

Domyślam się, że chodzi o ukryty folder .kde4 w katalogu domowym, czyli katalog ustawień środowiska graficznego i niektórych aplikacji. Narazie nie usuwaj. Jakby się coś popsuło po aktualizacji to możesz w każdej chwili wysłać go w kosmos i skonfigurować od nowa.

Podaj wynik polecenia:

ls -al /etc/skel

Jaki masz system? Aktualizacja jest dostępna w oficjalnym repozytorium czy np. z PPA?

Wynik polecenia:

razem 20

drwxr-xr-x 2 root root 4096 sie 21 01:03 .

drwxr-xr-x 123 root root 4096 sie 29 15:09 …

-rw-r–r-- 1 root root 220 kwi 3 17:58 .bash_logout

-rw-r–r-- 1 root root 3486 kwi 3 17:58 .bashrc

-rw-r–r-- 1 root root 675 kwi 3 17:58 .profile

Mam kubuntu 12.04 i aktualizowałem z ppa według tej instrukcji http://www.ubuntu-pomoc.org/instalacja- … 12-04-lts/

Usunąłem tylko po aktualizacji folder .kde z folderu domowego. Ale niestety po aktualizacji mam problem ponieważ zmieniłem sobie w wyglądzie przestrzeni roboczej motyw okien niestety kiedy łapię za okno i chcę je przesunąć w inne miejsce pulpitu to muszę chwile odczekać. Na orginalnych motywach okien chodzi ok proszę o pomoc co mam zrobić.Może muszę usunąć folder kde4 z etc/kde4

Mam to samo po aktualizacji z KDE 4.8.4 do wersji 4.9 w Archu więc to nie problem dystrybucji a nowego KDE. Ponoć może pomóc usunięcie plików konfiguracyjnych KDE , ale mi się nie chce na nowo konfigurować środowiska , pulpitu więc tego nie sprawdzałem. U mnie to chyba jest w .KDE4/share/config.

Zapomniałem dopisać. Nie usuwaj tego z /etc/KDE4 ponieważ rozwalisz sobie środowisko graficzne. Po prostu usuń w katalogu domowym użytkownika ten folder config co podałem wyżej.

Dzięki wielkie za pomoc :slight_smile:

Nie ma takiej potrzeby.

Jeśli chcesz sprawdzić jakąś konkretną rzecz, to utwórz nowego użytkownika i przeloguj się na niego żeby to sprawdzić.

Można i tak ale zauważ ile śmieci i folderów sie tworzy niepotrzebnie. Wystarczy nawet zmienić samą nazwę hostname i zobacz w katalogu .KDE ile tworzy się wtedy zbędnych folderów każdego użytkownika po nazwie.

Co do tego usuniętego folderu config to i ja wreszcie sprawdziłem to. Jednak działało do momentu aż zmieniłem na inny motyw w KDE. Teraz znowu jak łapię za okno i chcę je przesunąć w inne miejsce pulpitu to muszę chwile odczekać.

@haker146

Zmieniałeś motyw okien, czy znowu to powróciło po zmianie motywu okna na inny jak mi? Mam też taki irytujący problem który zauważyłem na dwóch różnych dystrybucjach z KDE. Mam na starcie dodane do panelu dwie malutkie ikonki dolphin i chromium. Nawet jak usunę ten ich aktywator to po ponownym uruchomieniu pojawiają się na panelu. Nie wiem jak się ich pozbyć, gdyż już dodałem spod prawoklika z menu te ikony do panelu w normalnych rozmiarach.

Poza tym wszystko działa jak powinno poprawili dolphin, a samo środowisko jak by przyspieszyło, ale jest jeszcze sporo do optymalizacji.

Nie trzeba wcale tworzyć nowego konta użytkownika, wystarczy zmienić nazwę katalogu i przelogować się, potem przywrócić nazwę katalogu i znowu się przelogować.