Aktywacia a kopia zapasowa windows xp

(Norbert Sacha) #1

moze mi ktos odpowie bo słyszalem ze jesli zrobie kopie zapasowa systemu i póżniej bede go wgrywal kiedy nastopi awaria systemu czyli przy pomocy płytki instalacyjnej i dyskietki z kopia zapasowa to nie bede musial go póżniej aktywowac przez telefon ani internet gdyz kopia zapasowa zainstaluje system tak jak by juz byla przeprowadzona aktywacia systemu ( albo niebylo takiej obci w systemie ) bodobno tak samo bedzie z officem 2003 ktory też bedzie odrazu zarejestrowany jak to jest w rzeczywistosci jesli ktos zna sie na rzeczy to prosil bym o odpowiedz z góry dziekuje NORBERT :smiley:

(Grzesiek1) #2

Jeśli instalujesz na tym samym komputerze i nie zostały zmienione dyski twarde,procesor czy coś innego to bez aktwacji powinno być ale jeśli przed zrobieniem kopi był aktywowany

(Azpr) #3

to raczej nie ma znaczenia, tak czy inaczej bedziesz musiał go aktywowac…

(kris) #4

mylisz się

dokładnie tak , ja ostatnio robiłem przywrócenie z kopii zapasowej i było wszystko oki. bez potrzeby ponownej rejestracji i aktywacji ale nie raz może zażądać tej że procedury i jeżeli jest orginalny windows to nie widzę problemu.

Z officem 2003 jest tak samo jeżeli przed zrobieniem kopi zapasowej był poprawnie zainstalowany i poprawnie działał to po przywróceniu też tak będzie i też nie poprosi o ponowną aktywację

(Azpr) #5

coz, oczywiscie mogłem sie mylić :slight_smile:

dobrze wiedziec :wink:

(Norbert Sacha) #6

mam jeszcze jedno pytanie bo słyszalem ze jak system windows xp poprosi o aktywacie system to nie konieczne jest dzwonienie i aktywowanie systemu wystarczy przed formatowaniem dysku skopiowac dwa pliki które mieszcza sie gdzies C:\windows\system…

lub C:\windows\system32… i je póżniej podmienic czy to jest prawda ?? i tak samo mozna zrobic z ofisem ale niewiem ktore to pliki i gdzie sie mieszcz czy jest to prawda ??

jesli ktoś wie :smiley: które to pliki w windowsie xp to bede wdzieczny jesli mi napisze które trzeba wczesniej skopiowac i podmienic !!

(El Presidento) #7

Tak oczywiście jest to prawda a pliki nazywają sie wpa.dll i wpa.bak. Tak po ponowanej instslacji wystarczy je podmienić.

Co od Offica 2003 to nie słyszałem o czyś takim, ale poszukam jescze…

(matiit) #8

a u mnie w system 32 nie ma pliku wpa.dll tylko jest wpa.dbl