Aktywacia a kopia zapasowa windows xp

moze mi ktos odpowie bo słyszalem ze jesli zrobie kopie zapasowa systemu i póżniej bede go wgrywal kiedy nastopi awaria systemu czyli przy pomocy płytki instalacyjnej i dyskietki z kopia zapasowa to nie bede musial go póżniej aktywowac przez telefon ani internet gdyz kopia zapasowa zainstaluje system tak jak by juz byla przeprowadzona aktywacia systemu ( albo niebylo takiej obci w systemie ) bodobno tak samo bedzie z officem 2003 ktory też bedzie odrazu zarejestrowany jak to jest w rzeczywistosci jesli ktos zna sie na rzeczy to prosil bym o odpowiedz z góry dziekuje NORBERT :smiley:

Jeśli instalujesz na tym samym komputerze i nie zostały zmienione dyski twarde,procesor czy coś innego to bez aktwacji powinno być ale jeśli przed zrobieniem kopi był aktywowany

to raczej nie ma znaczenia, tak czy inaczej bedziesz musiał go aktywowac…

mylisz się

dokładnie tak , ja ostatnio robiłem przywrócenie z kopii zapasowej i było wszystko oki. bez potrzeby ponownej rejestracji i aktywacji ale nie raz może zażądać tej że procedury i jeżeli jest orginalny windows to nie widzę problemu.

Z officem 2003 jest tak samo jeżeli przed zrobieniem kopi zapasowej był poprawnie zainstalowany i poprawnie działał to po przywróceniu też tak będzie i też nie poprosi o ponowną aktywację

coz, oczywiscie mogłem sie mylić :slight_smile:

dobrze wiedziec :wink:

mam jeszcze jedno pytanie bo słyszalem ze jak system windows xp poprosi o aktywacie system to nie konieczne jest dzwonienie i aktywowanie systemu wystarczy przed formatowaniem dysku skopiowac dwa pliki które mieszcza sie gdzies C:\windows\system…

lub C:\windows\system32… i je póżniej podmienic czy to jest prawda ?? i tak samo mozna zrobic z ofisem ale niewiem ktore to pliki i gdzie sie mieszcz czy jest to prawda ??

jesli ktoś wie :smiley: które to pliki w windowsie xp to bede wdzieczny jesli mi napisze które trzeba wczesniej skopiowac i podmienic !!

Tak oczywiście jest to prawda a pliki nazywają sie wpa.dll i wpa.bak. Tak po ponowanej instslacji wystarczy je podmienić.

Co od Offica 2003 to nie słyszałem o czyś takim, ale poszukam jescze…

a u mnie w system 32 nie ma pliku wpa.dll tylko jest wpa.dbl