Aktywacja 2x windows - przypadek szczególny

(r_jaro) #1

Witam.

Dwa miesiące temu pobrałem Win XP z MSDN AA i zainstalowałem na laptopie moim. Było ok przez jakiś czas ale później coś zaczął szwankować - migał mi obraz od czasu do czasu (myślałem że to matryca poszła) to na lapku zainstalowałem moją Vistę - miałem obraz i było ok. Wczoraj chciałem zainstalować XP na moim stacjonarnym - tak też zrobiłem ale nie da się już go aktywować. Otrzymuję info że klucz już został użyty do aktywacji. Na stronce MSDNa w dziale software nie ma żadnej opcji pobierz klucz. To wziąłem klucz od XP 64bit - ze stronki MSDNa ale to nic nie pomogło. Co mogę w takiej sytuacji zrobić. Dodam też że na lapku nie mam zamiaru już korzystać z XP.

Z góry dzięki za info.

(Dontbesoso) #2

jak masz kłopot z aktywacją win od msdnaa, wystarczy, że zadzwonisz na infolinię microsoftu i tam ci pomogą, przeinstaluj sobie z kluczem od właściwego xp, zadzwoń i będzie ok.

(r_jaro) #3

No to tylko pozostaje zadzwonić - a i zainstalowałem z kluczem od właściwego XP ale co z tego jak i tak nie mogę aktywować

(Dontbesoso) #4

no to zadzwoń, dla nich to nie problem - aktywują ci.

(Djkilof) #5

Na MSDN AA oprogramowanie masz w wersji OEM. Aktywowałeś już Windows na laptopie czyli tam powinieneś z niego korzystać. Jeżeli chodzi o inny klucz to bez problemu możesz wykorzystać go z wersji angielskiej na instalce polskiej. Sam próbowałem i nie było problemu :slight_smile:

(Monczkin) #6

Chyba szczególny. Nazwij temat konkretnie, bez błędów.

(r_jaro) #7

Co mi po wersji angielskiej jak takiej nie posiadam. Skąd mam wsiąść inny klucz? To fakt aktywowałem na laptopie ale już na nim nie bedę go używał. To mam zadzwonić na infolinie i powiedzieć im że sobie komputer zmieniłem jak by co.

(niezDarek) #8

jak by co powiedz że żeś wymienił płytę główną bo ci sie spaliła albo że dołożyłeś ramu i woła ci o aktywacje

(r_jaro) #9

A jeszcze ktoś wie jak to będzie podczas rozmowy - pytam bo raz jak dzwoniłem to trwało to prawie 10 minut a gadałem z automatem jak chciałem Vistę drugi raz aktywować. To tu mnie automat zrozumie ze płytę główną wymieniłem? - czy gdzieś dalej będzie wciśnij 6 aby połączyć z konsultantem?

(niezDarek) #10

ja jak dzwoniłem ale to juz dawno to gadałem normalnie z kobietą i tyle

(r_jaro) #11

Dawno temu komp był bardzo drogi i mało kogo było stać na niego, a teraz to jest w prawie każdym domu wiec ta babka jak by tak siedziała i gadała to by nerwicy dostała.

(niezDarek) #12

jest ich chyba kilkanaście

dawno czyli ok pół roku temu

(r_jaro) #13

Jak by ktoś był ciekaw to było to tak

zadzwoniłem - wklepałem chyba z 50 cyferek na komórce

i na koniec słyszę

• niestety ale będziemy musieli zadać ci kilka pytań jeszcze

(cały czas rozmowa z automatem)

• czy kupiłem ten system w sklepie czy był zainstalowany

na ilu komputerach jest zainstalowany

• czy był instalowany na innym komputerze - odp TAK

• zonk ale nie możesz go aktywować

kurde no to jeszcze raz dzwoniłem i dążyłem do scenariusza jak by to mi się komp popsuł -

nie mówić że to drugi komp - nawet jak legalnie ze starego usunięte

• pytania identyczne i wszystko poszło ok

(Skiff) #14

Jeżeli aktywowałeś WinXP na laptopie to jeżeli użyjesz go na tym kluczu na innym komputerze to będzie to nielegalne. Drugiego klucza licencyjnego nie otrzymasz, ponieważ w MSDN AA jest wydawana tylko jedna kopia Windows i jakakolwiek kombinacja będzie nielegalna (w myśl licencji nie możesz jak - ktoś proponował - na polskim Windowsie wrzucić klucza z angielskiego - to czy będzie działać to jest inna sprawa, ale legalne to nie będzie).

(r_jaro) #15

Ważne że już jest po sprawie.

działać działa i na stacjonarnym sobie będę używał do woli. Nikt mi nie udowodni że był ten Windows kiedyś aktywowany na lapku.

(system) #16

Ale dajecie, masz prawo przenieść klucz z jednego na drugi komputer z MSDNAA ! tylko musisz wyjaśnić że klucz jest z MSDNAA i masz do tego prawo, ja to wiem z uczelni więc to prawda (a mów że to nowy komp i że na tamtym to już kwiatki rosną na śmietniku :-)), nieraz warto zapytać sie admina na uczelni i będzie git (Vista była na trzech kompach i co? Dziękujemy za telefon... System został aktywowany)

(niezDarek) #17

no teoretycznie tak ale masz w licencji że jak się zainstaluje na jednym kompie to już nie można tego systemu, z tym kluczem zainstalować na drugim, ale tak jak napisał lukasz_xd , najlepiej spytać sie osoby zajmującej sie tym na uczelni