Aktywacja 2x windows - przypadek szczególny

Witam.

Dwa miesiące temu pobrałem Win XP z MSDN AA i zainstalowałem na laptopie moim. Było ok przez jakiś czas ale później coś zaczął szwankować - migał mi obraz od czasu do czasu (myślałem że to matryca poszła) to na lapku zainstalowałem moją Vistę - miałem obraz i było ok. Wczoraj chciałem zainstalować XP na moim stacjonarnym - tak też zrobiłem ale nie da się już go aktywować. Otrzymuję info że klucz już został użyty do aktywacji. Na stronce MSDNa w dziale software nie ma żadnej opcji pobierz klucz. To wziąłem klucz od XP 64bit - ze stronki MSDNa ale to nic nie pomogło. Co mogę w takiej sytuacji zrobić. Dodam też że na lapku nie mam zamiaru już korzystać z XP.

Z góry dzięki za info.

jak masz kłopot z aktywacją win od msdnaa, wystarczy, że zadzwonisz na infolinię microsoftu i tam ci pomogą, przeinstaluj sobie z kluczem od właściwego xp, zadzwoń i będzie ok.

No to tylko pozostaje zadzwonić - a i zainstalowałem z kluczem od właściwego XP ale co z tego jak i tak nie mogę aktywować

no to zadzwoń, dla nich to nie problem - aktywują ci.

Na MSDN AA oprogramowanie masz w wersji OEM. Aktywowałeś już Windows na laptopie czyli tam powinieneś z niego korzystać. Jeżeli chodzi o inny klucz to bez problemu możesz wykorzystać go z wersji angielskiej na instalce polskiej. Sam próbowałem i nie było problemu :slight_smile:

Chyba szczególny. Nazwij temat konkretnie, bez błędów.

Co mi po wersji angielskiej jak takiej nie posiadam. Skąd mam wsiąść inny klucz? To fakt aktywowałem na laptopie ale już na nim nie bedę go używał. To mam zadzwonić na infolinie i powiedzieć im że sobie komputer zmieniłem jak by co.

jak by co powiedz że żeś wymienił płytę główną bo ci sie spaliła albo że dołożyłeś ramu i woła ci o aktywacje

A jeszcze ktoś wie jak to będzie podczas rozmowy - pytam bo raz jak dzwoniłem to trwało to prawie 10 minut a gadałem z automatem jak chciałem Vistę drugi raz aktywować. To tu mnie automat zrozumie ze płytę główną wymieniłem? - czy gdzieś dalej będzie wciśnij 6 aby połączyć z konsultantem?

ja jak dzwoniłem ale to juz dawno to gadałem normalnie z kobietą i tyle

Dawno temu komp był bardzo drogi i mało kogo było stać na niego, a teraz to jest w prawie każdym domu wiec ta babka jak by tak siedziała i gadała to by nerwicy dostała.

jest ich chyba kilkanaście

dawno czyli ok pół roku temu

Jak by ktoś był ciekaw to było to tak

zadzwoniłem - wklepałem chyba z 50 cyferek na komórce

i na koniec słyszę

  • niestety ale będziemy musieli zadać ci kilka pytań jeszcze

(cały czas rozmowa z automatem)

  • czy kupiłem ten system w sklepie czy był zainstalowany

na ilu komputerach jest zainstalowany

  • czy był instalowany na innym komputerze - odp TAK

  • zonk ale nie możesz go aktywować

kurde no to jeszcze raz dzwoniłem i dążyłem do scenariusza jak by to mi się komp popsuł -

nie mówić że to drugi komp - nawet jak legalnie ze starego usunięte

  • pytania identyczne i wszystko poszło ok

Jeżeli aktywowałeś WinXP na laptopie to jeżeli użyjesz go na tym kluczu na innym komputerze to będzie to nielegalne. Drugiego klucza licencyjnego nie otrzymasz, ponieważ w MSDN AA jest wydawana tylko jedna kopia Windows i jakakolwiek kombinacja będzie nielegalna (w myśl licencji nie możesz jak - ktoś proponował - na polskim Windowsie wrzucić klucza z angielskiego - to czy będzie działać to jest inna sprawa, ale legalne to nie będzie).

Ważne że już jest po sprawie.

działać działa i na stacjonarnym sobie będę używał do woli. Nikt mi nie udowodni że był ten Windows kiedyś aktywowany na lapku.

Ale dajecie, masz prawo przenieść klucz z jednego na drugi komputer z MSDNAA ! tylko musisz wyjaśnić że klucz jest z MSDNAA i masz do tego prawo, ja to wiem z uczelni więc to prawda (a mów że to nowy komp i że na tamtym to już kwiatki rosną na śmietniku :-)), nieraz warto zapytać sie admina na uczelni i będzie git (Vista była na trzech kompach i co? Dziękujemy za telefon… System został aktywowany)

no teoretycznie tak ale masz w licencji że jak się zainstaluje na jednym kompie to już nie można tego systemu, z tym kluczem zainstalować na drugim, ale tak jak napisał lukasz_xd , najlepiej spytać sie osoby zajmującej sie tym na uczelni