Aktywacja czystego win 10 z laptopa z preinstalowanym i aktywowanym win 8.1


#1

Cześć

czy będę mógł zaktualizować laptopa z systemem win 8.1 do 10 korzystajac tylko z nośnika z wgranym windowsem 10 , wersja odpowiadająca bezpłatnej aktualizacji. Problem polega na tym że nie mam klucza do win 8.1. Po podłączeniu laptopa do sieci aktywował się automatycznie , Aktualizacja jaką chcę przeprowadzić to wyczyszczenie dysku z win 8.1 i tym samym pozbyciu się "śmieciowych programów. Chciałbym mieć czysta instalacje win 10 , czy klucz ten aktywowany jest gdzieś zaszyty w komputerze , tak aby aktywował się automatycznie po wyczyszczeniu dysku i instalacji windowsa 10


(Cedar) #2

Tak

 Możesz jaśniej?

 Masz klucz, tylko o tym nie wiesz i go nie znasz. Jest on zapisany w UEFI laptopa (to taka specjalna pamięć na płycie głównej)

 Instaluj Windows 10 na czysto, pod warunkiem, że będzie to minimum Windows w wersji 10586, bo to ona dopiero pozwala na automatyczną aktywację kluczem z wcześniejszego systemu. Jeśli masz wersję 10240 musisz pierwszą instalację przeprowadzić jako uaktualnienie inaczej nie będzie aktywacji.


#3

Mam Windowsa 8.1 x 64 chcę go zmienić na Windows 10 Home x 64 

Wersje windowsa pobrałem za pomocą : MediaCreationToolx64 , nie wiem jaka to wersja jeśli chodzi o wymieniane przez Ciebie cyferki"

Dzięki za porady

 


(Cedar) #4

Taka ciekawostka (sprawdzałem ostatnio 2 dni temu) - MediaCreation ze strony dobreprogramy.pl pobiera Windowsa 10 w wersji 10240 a MediaCreationTool ze strony Microsoftu w wersji 10586 :wink:

 

Nagrałeś go na płytę lub masz go w postaci iso? Otwórz i sprawdź wersję pliku setup.exe - jego wersja powie Ci jaką masz wersję systemu.

 

Jeszcze jeden sposób - możesz też sprawdzić wersję MediaCreationTool (PPM na ikonie - Właściwości - Szczegóły)


#5

Ta wersja to : Wersja pliku  10.0 .10240.16480


(Cedar) #6

Który plik sprawdzałeś?

Ewentualnie pobierz MediaCreationTool ze strony MS i pobierz nowe iso:


#7

@Cedar skorzystałem z linku podanego przez ciebie , ściągnąłem obraz i nagrałem. Dzięki za pomoc

Temat do zamknięcia.

 


(Cedar) #8

 

Sprawdziłeś wersję zgodnie z zasadami, które podałem? Musi być 10586.


#9

jest ta wersja 10.0.10586.0 czyli sukces


(Cedar) #10

Na wszelki wypadek odczytaj sobie klucz Windowsa 8.1 gdyby instalator Win 10 się uparł (powinien sam go odczytać ale …) i go wymagał w czasie instalacji: https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#newwindow=1&q=windows 8 odczytywanie klucza


#11

Dzięki


(Cedar) #12

No to teraz już nie zostało nic innego niż przystąpić do instalacji. Jeśli nie pomylisz partycji do sformatowania w czasie instalacji to wszystko powinno pójść ok. Sprawdziłeś czy czasami producent Twojego lapka nie sugeruje wstrzymania się z aktualizacją/instalacją Win10 (tak było jeszcze niedawna z laptopami np. Sony)


#13

@Cedar wszystko poszło dobrze obraz pobrany przez : https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 jest jak najbardziej dobry. Instalacja się powiodła , jednak namieszałem coś w biosie ale to inny temat nie na ten wątek.

Pozdrawiam