Aktywacja czystego win 10 z laptopa z preinstalowanym i aktywowanym win 8.1

Cześć

czy będę mógł zaktualizować laptopa z systemem win 8.1 do 10 korzystajac tylko z nośnika z wgranym windowsem 10 , wersja odpowiadająca bezpłatnej aktualizacji. Problem polega na tym że nie mam klucza do win 8.1. Po podłączeniu laptopa do sieci aktywował się automatycznie , Aktualizacja jaką chcę przeprowadzić to wyczyszczenie dysku z win 8.1 i tym samym pozbyciu się "śmieciowych programów. Chciałbym mieć czysta instalacje win 10 , czy klucz ten aktywowany jest gdzieś zaszyty w komputerze , tak aby aktywował się automatycznie po wyczyszczeniu dysku i instalacji windowsa 10

Tak

 Możesz jaśniej?

 Masz klucz, tylko o tym nie wiesz i go nie znasz. Jest on zapisany w UEFI laptopa (to taka specjalna pamięć na płycie głównej)

 Instaluj Windows 10 na czysto, pod warunkiem, że będzie to minimum Windows w wersji 10586, bo to ona dopiero pozwala na automatyczną aktywację kluczem z wcześniejszego systemu. Jeśli masz wersję 10240 musisz pierwszą instalację przeprowadzić jako uaktualnienie inaczej nie będzie aktywacji.

Mam Windowsa 8.1 x 64 chcę go zmienić na Windows 10 Home x 64 

Wersje windowsa pobrałem za pomocą : MediaCreationToolx64 , nie wiem jaka to wersja jeśli chodzi o wymieniane przez Ciebie cyferki"

Dzięki za porady

 

Taka ciekawostka (sprawdzałem ostatnio 2 dni temu) - MediaCreation ze strony dobreprogramy.pl pobiera Windowsa 10 w wersji 10240 a MediaCreationTool ze strony Microsoftu w wersji 10586 :wink:

 

Nagrałeś go na płytę lub masz go w postaci iso? Otwórz i sprawdź wersję pliku setup.exe - jego wersja powie Ci jaką masz wersję systemu.

 

Jeszcze jeden sposób - możesz też sprawdzić wersję MediaCreationTool (PPM na ikonie - Właściwości - Szczegóły)

Ta wersja to : Wersja pliku  10.0 .10240.16480

Który plik sprawdzałeś?

Ewentualnie pobierz MediaCreationTool ze strony MS i pobierz nowe iso:

@Cedar skorzystałem z linku podanego przez ciebie , ściągnąłem obraz i nagrałem. Dzięki za pomoc

Temat do zamknięcia.

 

 

Sprawdziłeś wersję zgodnie z zasadami, które podałem? Musi być 10586.

jest ta wersja 10.0.10586.0 czyli sukces

Na wszelki wypadek odczytaj sobie klucz Windowsa 8.1 gdyby instalator Win 10 się uparł (powinien sam go odczytać ale …) i go wymagał w czasie instalacji: https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#newwindow=1&q=windows 8 odczytywanie klucza

Dzięki

No to teraz już nie zostało nic innego niż przystąpić do instalacji. Jeśli nie pomylisz partycji do sformatowania w czasie instalacji to wszystko powinno pójść ok. Sprawdziłeś czy czasami producent Twojego lapka nie sugeruje wstrzymania się z aktualizacją/instalacją Win10 (tak było jeszcze niedawna z laptopami np. Sony)

@Cedar wszystko poszło dobrze obraz pobrany przez : https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 jest jak najbardziej dobry. Instalacja się powiodła , jednak namieszałem coś w biosie ale to inny temat nie na ten wątek.

Pozdrawiam