Aktywacja preinstalowanego systemu

(Mati Zmc) #1

Witam. Przeglądając forum natknąłem się na ten temat

http://forum.dobreprogramy.pl/jak-sprawdzic-stan-aktywacji-t383070.html

No i działam zgodnie z tą obszerną instrukcją :slight_smile: Wszystko niby ok, lecz okienko jakie mi wyskoczyło troszkę mnie zdziwiło

beztytuuqb.jpg

Coś prawie równo dwa lata temu - 25.02.08r - kupiłem laptopa z Vistą. Zgodnie z tym okienkiem zostało mi jeszcze 14 dni użytkowania?

Czy to znaczy, że system jaki dostałem wraz z laptopem "wygasa" mi za 2 tygodnie? Znaczy się, czy mam się już zacząć martwić szukaniem dla siebie innego systemu?

(Semtex) #2

Wejdź w Menu start-> po prawej "komputer"-> kliknij go prawym myszy i wybierz opcję "właściwości"-> w nowym oknie sprawdź czy system jest aktywowany, informacja na dole.

Jeszcze przejrzałem Google w tej sprawie i wygląda że nie jesteś sam z tym problemem, prawdopodobnie za dwa tygodnie dostaniesz info że licencja Ci wygasła :expressionless: , możliwe że będziesz musiał ponownie aktywować system, poczytaj .

(Mati Zmc) #3

Dawno tam zaglądałem :slight_smile: wcześniej był aktywowany, lecz teraz...

beztytuuyep.jpg

Wygląda na to, że trzeba zakupić nowy klucz, co mi się wcale nie uśmiecha:(

Skontaktuje się jeszcze z firmą Asus, i zobaczę co oni mi powiedzą w tej sprawie :slight_smile:

Dziękuję za poświęcony czas oraz chęci. Aż wstyd się przyznać, ale sam nie wiem dlaczego sam tego nie wygooglowałem...

(MaRa) #4

System preinstalowany na laptopie nie wymaga aktywacji.

Być może jest uszkodzony.

Albo zainstalowany nie z nośnika recovery.

(Mati Zmc) #5

To dziwne, gdyż ja za każdym formatem mam 3 dni na aktywację.

Niestety ale z nośnika recovery, wraz z tym całym dołączonym "śmieciem":frowning:

Na szczęście nie:)

Nie dawało mi to spokoju. Wziąłem wpisz inny klucz produktu, przepisałem z naklejki (na szczęście jeszcze czytelnej) i teraz już - bynajmniej jak na razie jest OK:)

P.S. Ciekawy jestem co mi odpiszą z ASUSA. Oczywiście dam tu ich odpowiedź.