Aktywacja produktu Windows? - WHY?

Cześć. Teraz nie dawno włączyłem kompa i przy logowaniu wychodzi mi komunikat, że muszę aktywować produkt Windows w ciągu 7 dni. Dlaczego to wychodzi, bo nigdy wcześniej takie coś się nie działo. A jak np. nie aktywuję, to nie będę mógł się zalogować do konta?? Nara

hiihii ahh te piraty trzeba sobie aktywowac windows ,a nawet zarejestrowac i niebeda takie problemy wychodzic

:stuck_out_tongue:

Jak masz legala to powinieneś wiedzieć co zrobić. :smiley:

:wink:

Wiem co zrobić :D. Ja mam legalnego XP Home, ale nigdy wcześniej takie coś nie wychodziło…

Radzę sprawdz sys. antywirusam, antytrojanami, otwarte porty itp.

Jest program Którym możesz sprawdzić nr.windiy , ale zapomniałem jak sie nazywa , potem trzeba by podnienić na prawdziwy jak sie jakimś cudem zmienił i odonowa rejestrować,chyba. Albo jakoś wyłączyć to to. :smiley:

To aż niemożliwe!!

A tak wogule to najlepszy jest XP Profesional (tam tego badziewia niema :smiley: )

Nieprawda, w każdym LEGALNYM windowsie jest coś takiego jak aktywacja. System nie prosi o aktywcje jeżeli:

  • kupiłeś np. notebooka na którym jest preinstalowany windows, po prostu został już wcześniej aktywowany

  • ktoś aktywował już tą kopie windowsa za Ciebie

  • po prostu używasz pirata

Jeżeli jest rzeczywiście tak, jak napisałeś poniżej, że masz legalny system to po prostu go aktywuj i tyle. Konieczność ponownej aktywacji może wynikać z tego, że została zmodyfikowana konfiguracja komputera np. dołożyłeś kość pamięci czy odłączyłeś napęd CD-ROM. Jeżeli płyta główna nie uległa zmianie to z ponowną aktywacją nie powinno być żadnego problemu (w ostateczności możesz jej dokonać telefonicznie przez Biuro Obsługi Klienta Microsoftu).

Potwierdzam w całej rozciągłości, z tym, że uwaga Liska odnośnie konieczności aktywacji dotyczyła oczywiście systemów Windows XP (wcześniejsze wersje tego nie wymagają). Aktywacja produktów Microsoft dotyczy także aplikacji (np. Office od wersji XP), systemów serwerowych (np. Windows Server 2003) i innego oprogramowania, które zostało wyprodukowane po (bodajże) okolicach 2000 roku.