Aktywacja systemu kluczem z laptopa

Witam, w najbliższym czasie kupuje sobie laptopa HP z Windowsem 7 Home Premium 64-bit.

Problem jest jeden - masa syfu instalowana przez producenta laptopa…

Mam także oryginalny nośnik Windowsa 7 Home Premium 32-bit, i chciałbym sformatować laptopa tym nośnikiem i wpisać tam cd-key z naklejki.

Czy nie będę mieć problemów z aktywacją? Zaznaczam że architektura jest inna…

Proszę o odpowiedź doświadczonych użytkowników.

Pozdrawiam.

A klucz ze W7 x32 OEM?(licencje OEM są przypisywane tylko to jednego komputera, nie da się ich przenieść na inny) Jeśli tak to nie ma szansy na zmianę systemu. Po co zmieniać skoro komputer jest przystosowany do 64 bitowej architektury nie rozumiem.

Pozdrawiam S.

A po co mu klucz ze starego laptopa? Potrzebny mu będzie tylko ten nowy klucz, który mu w zupełności wystarczy.

Zależy to od parametrów laptopa - jeśli będziesz miał w nim więcej, niż 3GB RAM-u, to zostaw lepiej tą x64 i wywal śmieci, albo poszukaj po znajomych takiego nośnika.

A kolega powinien czytać posty dokładniej - nigdzie nie ma wzmianki o starym laptopie.

Okej, ale pytanie jest jedno: czy klucz z x64 będzie pasował do x86?

Powinno się zainstalować i aktywować, ale nie wiem jak będzie z legalnością takiego rozwiązania.

Klucz jest uniwersalny z tego, co mi wiadomo. Przecież, jeśli kupujesz BOX, dostajesz 2 płytki, a jeden klucz do obu wersji, więc jest w porządku :wink:

Ok, tylko w laptopach jest OEM a nie BOX :stuck_out_tongue:

Dobra, zobaczę. Nic oprócz czasu nie mam do stracenia.

Ale klucz będzie działał. Przetestowałem na sobie ^^

OMG!

Klucz pasował, ale byłem zmuszony do aktywacji telefonicznej.

Na początku pani automat powiedziała, że zmienili numer i przedyktowała go szybko, zbyt szybko…

Po minucie oddzwaniania udało mi się zapisać numer.

Odebrał pan automat, który kazał mi podać numer. Podałem - odpowiedź otrzymałem SMS’em :stuck_out_tongue:

Teraz mam aktywny system!