Aktywacja systemu - niebieskie okno

(przeeemek) #1

Własnie mam ten problem. Oryginalny Win XP Home. Po 30 dniach wyskakuje mi, zeby aktywowac windowsa. ale jak kliknę na aktywację to pokazuje się niebieskie okno. I tam gdzie powinny być opcje do wyboru - przez internet, telefon itp.. - to u mnie nie ma nic.

Co mam teraz zrobic??? Do widowsa nie da się wejść. Pomocy

(Anna Wegrzynowska) #2

moze naprawa systemu z plytki?

(adam749) #3

przeeemek , Jak masz połączenie z netem przez LAN to klikasz przez Internet, a jak masz połączenie telefoniczne (ADSL) to klikasz w telefon i dzwonisz.

(system) #4

Ja polecam ci telefon. Tylko jak zwykle połączenie bezpłatne nie działa, a tak w ogóle to niedawno miałem formata dysku i zainstalowałem Windowsa od nowa. Zadzwoniłem, a tam się okazało, że Microsoft zmienił nr tel. Ale to nie problem, bo podali 2 nr. i wszystko było standardowo. Kilka kliknięć na klawiaturze telefonu i po krzyku.

(przeeemek) #5

Dzieki za szybką odpowiedz. Ale chodzi o to, że ja nie mogę NIC wybrać. Pokazuje mi się puste okno.

Pytam czy jest mozliwosc - coś jak w Viście - żeby to obejść, Może w DOSie wywalić jakiś plik, żeby windows odpalił się chociaż na chwile.

(Frog) #6

Nie pisz posta pod postem.

Jeżeli chcesz coś dopisać do swojego posta skorzystaj z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym nie podpinaj się pod cudze tematy.

Masz problem - załóż własny.

Wydzielono.

(Piotrkijak) #7

Jest możliwosć obejścia tego ale nie będę pisał co trzeba zrobić bo po pierwsze naruszyłbym regulamin a po drugie to jest niezgodne z prawem.... Ale wydaje mi się, że starczy postąpić tak jak ktoś napisał wyżej czyli naprawić system i może opcje się pojawią i wtedy system aktywować...

(Kamils88 88) #8

Miałem ten sam problem. Chciałem aktywować Windowsa XP Professional, ale pokazywało się niebieskie okno gdzie nie można było wybrać żadnej opcji. Problem rozwiązałem w następujący sposób:

1. Ściągnąłem i zainstalowałem dwa darmowe programy antywirusowe: Spybot - Search & Destroy ( http://www.safer-networking.org/pl/download/index.html) i Malwarebytes' Anti-Malware ( http://www.malwarebytes.org/).

2. Uaktualniłem bazę wirusów w tych programach.

3. Wszedłem w Tryb Awaryjny Windowsa (przez naciśnięcie F8 przed uruchomieniem systemu)

4. W trybie awaryjnym zrobiłem skan dysku powyższymi programami.

Okazało się więc, że to niebieskie okno było skutkiem jakiegoś wirusa na dysku.