Aktywacja systemu ściągniętego z sieci legalnym kluczem

Mam laptop Acer Aspire 3693WLMi i Vistę Home Basic 32 bit, zakupioną razem z laptopem. System oczywiście całkowicie legalny. Niestety, nie zrobiłem odpowiednio wcześnie kopii partycji recovery na płycie (płytki z systemem standardowo nie dołączono do laptopa), a obecnie przywracanie z recovery już nie działa (uszkodzenie ukrytej partycji). Czy gdybym ściągnął Vistę z sieci (tę samą wersję i tyle samo bitową) i wpisał klucz aktywacyjny z mojego laptopa, to da się ją w ten sposób bezproblemowo aktywować? Z tego, co mi wiadomo, pobranie systemu z sieci wyłącznie jako kopii zapasowej kupionego wcześniej systemu jest uznawane za legalne. Pytam, bo do systemów w laptopie dołączane jest mnóstwo oprogramowania producenta laptopa, więc system nie do końca jest identyczny z czystą Vistą w danej wersji.

Oczywiście, że tak. Sam tak zrobiłem na swoim laptopie, bo producent dołącza masę niepotrzebnych programów, które zamulają system. Po prostu będziesz musiał jeszcze ściągnąć kilka sterowników ze strony producenta laptopa (np. grafika, dźwięk, internet).

Ascent, dzięki za informację! Czyli rozumiem, że nie będzie żadnych problemów z aktywacją “uniwersalnej” Visty (takiej, gdzie wybór wersji następuje po wpisaniu klucza, bo chyba takie Visty najczęściej się spotyka) na podstawie klucza z mojego laptopa do wersji OEM? A czy można to jakoś sprawdzić, bez instalacji nowego systemu? Jeśli, dajmy na to, włożę płytkę z Vistą do laptopa i rozpocznę instalację do momentu wpisania klucza, następnie wpiszę ten klucz, to nie będę miał niespodzianki w postaci, że ten system już mi się zainstaluje, powodując utratę starego systemu, zainstalowanych programów, danych etc.?

W Viście klucz wpisujesz przed ekranem wyboru dysku, gdzie ma zostać zainstalowany system. Nie powinno być problemów. Na wszelki wypadek możesz wykonać kopię zapasową odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

O klucz i aktywacje nie martw się. Sam tak robię i wszystko działa. Co najwyżej trzeba potem przedzwonić do Microsoft i aktywować system telefonicznie, bo przez internet nie udaje się.

Napisałem artykuł na ten temat: zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Pozdrawiam.

Adam9870, wielkie dzięki za poradę i linki do poradników! Po ich przejrzeniu nasunęło mi się jeszcze takie pytanko: czy korzystając z Visty ściągniętej z sieci, po włożeniu płyty z nią do odtwarzacza DVD jest możliwe skorzystanie tylko z narzędzia do naprawy systemu zainstalowanego w moim komputerze oraz przywracania systemu, gdy wyświetli się takie okno:

%5C/gallery/image_page.php?image_id=4569 :?:

Czy będzie to działać z moim systemem?

Możesz zrobić również kopie aktywacji kopia-aktywacji-systemu-windows-windows-office-2010-t487450.html

Powinna być taka opcja. No chyba, że mówisz o jakiś modyfikowanych wersjach Visty od producenta laptopa, którzy integrują coś swojego w opcji Napraw komputer i chcesz z tego skorzystać. W takiej Viście z netu, ze sklepu nie będzie takich rzeczy od producenta laptopa, będą opcje takie jak na obrazku %5C/gallery/image_page.php?image_id=4569

Aby mieć dostęp do samej opcji Napraw nie trzeba całego obrazu Visty. Zobacz przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html#p3131322

@pocztarafcio@onet.pl: Czy gdybym zrobił kopię aktywacji na obecnym systemie, to będzie ona działać na Viście ściągniętej z sieci?

@adam9870: płytkę do naprawy systemu (taką, do której link jest na tej stronie, ale ściągniętą z innej strony) posiadam, przy czym zastanawiam się, czy będzie ona działać z moją Vistą w laptopie. Co do tego, czy sam system jest modyfikowany, trudno mi powiedzieć, na pewno jest tam sporo oprogramowania dołączonego od producenta laptopa.

pewnie będzie działać, ale

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Też zwróciłem uwagę na ten fragment i nie bardzo rozumiem, o co chodzi. Czy jak wpiszę klucz z naklejki z laptopa przy instalacji nowego systemu, to będzie on działał i zostanie aktywowany? Mógłbyś coś więcej napisać na temat tego fragmentu?

Kupujesz laptopa, masz system z dodatkami, sprawdzasz na jakim kluczu jest zainstalowany ten system. Okazuje się, że klucz na którym działa system jest inny niż klucz, który znajduje się na naklejce, która jest pod spodem laptopa. Ale to w niczym nie przeszkadza, aby zainstalować system z kluczem z naklejki.

Tak. Wszystko będzie działać. Robiłem tak wiele razy i wszystko działa.

Uwaga, jeżeli system nie będzie chciał się aktywować przez internet, to trzeba aktywować telefonicznie.

Oto numer do Centrum Obsługi Klienta służący do aktywacji produktów Microsoft: 00 800 12 11654

Pod podanym numerem można pogadać albo z automatem albo z człowiekiem, który zrobi to samo co automat.

Tylko jak będziesz dzwonić, to dzwonisz i mówisz, że chcesz aktywować i tyle, bez szczegółów że przeinstalowałeś system, że masz system w takiej wersji językowej, że masz system tylu bitowy.

Nie ma się czego bać. Jak aktywacja przez internet nie uda się, to jest co najmniej kilka dni na aktywację przez telefon.

Dzięki za szczegółowe informacje :slight_smile:

Rozumiem, że kopia aktywacji zrobiona na obecnym systemie (o której pisał poprzednik) nie będzie działać przy instalacji nowego systemu?

a nie wiem, trzeba sprawdzić :wink: zawsze można zmienić klucz