Aktywacja systemu WIndows 7 Home premium

Cześć

Najszybsze i najłatwiejsze rozwiązanie to przeinstalowanie systemu. Problemem za pewne jest numer kompilacji systemu, czego po prostu nie przeskoczysz bo Windows i tak ci klucza nie “łyknie”

Gdy probowalem instalowac od zera, ustawione boot cd itp to dochodzi do pewnego etapu i stoi i nic. Robiłem to pare dni temu i teraz nie pomnę na jakim ekranie staje ale mogę to powtórzyć jak coś (choć z bólem bo wszystkie programy itp stracą się a przerzucanie tego to kilkadziesiąt GB z C)

Nie za bardzo teraz rozumiem co zrobiłeś, bo w momencie kiedy chcesz zainstalować Windowsa na nowo to dysk jest formatowany to w jaki sposób masz tam dalej stare dane?

 

Co do problemu to tak jak pisałem nie uda Ci się aktywować tego klucza na tym zainstalowanym Windowsie, musisz zrobić reinstalację systemu.

po wrzuceniu dvd z nową windą, zbootował sie z płyty win 7, zaczal kopiowac pliki ale nie doszło do ekranu gdzie się partycje wybiera, staneło na jednym z wczesniejszych ekranów i stoi. Powtarzane 2 razy i to samo - to znaczy to ze nie mogę windy zainstalować :slight_smile:

Podejrzewam, że brakuje jakiegoś sterownika. Możesz też spróbować zmienić w biosie zmienić tryb wykrywania dysku.

yyy sterownika ?nie powinien być na dvd z 7 ?  zakladając że dysk jest pusty , fabryczny i mam tylko tą dvd z 7 skad ten sterownik miałby sie wziąsc w kompie ? a jak to to to jak sprawdzic czego brak ?

 

tp płyta gigabyte z 2008 roku, ddr2 itp klimaty, nie ma tam zadengo ahci itp, nie da sie niz zmienic - ten stary bios AWARDa, nie da sie zmieniac trybu tylko podgladnac to co jest

Czasami się tak zdarzy, jedyne co mi jeszcze przycodzi do głowy to pobrać z netu inną kompilację Windows 7HP z SP1 i spróbować instalacji.

 

Pobrać możesz np. stąd http://www.microsoft.com/en-us/software-recovery

Nielegalny w sensie crackowany czy po prostu zainstalowany i przez 30 dni nie został aktywowany? Czy aby na pewno zainstalowany system, to ta sama wersja? Service Pack nie ma tu znaczenia, skoro odsyła Cię na infolinię i system nie jest crackowany, to zadzwoń i aktywuj system telefonicznie. Być może znajomy zbyt często próbował aktywować system i Microsoft zablokował aktywację on-line.