Aktywacja systemu Windows 8.1 - brak klucza licencyjnego do aktywacji

Witam,

mam na laptopie Windowsa 8.1 na licencji OEM, jednak do sprzętu nie miałam załączonej płytki instalacyjnej. Chciałabym przeinstalować sobie system jednak w kluczu wpisane są zera, których nie da się podać podczas aktywacji systemu. Co mam zrobić?

  1. Temat wałkowany na tym i innych forach setki razy.

  2. Zajrzyj w końcu do instrukcji obsługi laptopa, tam jest napisane jak przywrócić system do stanu jak po zakupie (partycja recovery).

  3. Od Windows 8 w górę nie musisz mieć klucza jest on zapisany w pamięci laptopa i system sam do znajdzie w czasie instalacji.

Daj sobie spokój z przywracaniem systemu. Dzięki tej aplikacji możesz pobrać obraz Windows 8.1 i zainstalować czysty system bez syfu od producenta :arrow: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/create-reset-refresh-media

System podczas instalacji odczyta sobie klucz z UEFI. Po instalacji musisz mieć aktywne połączenie z Internetem i klikasz aktywuj system i powinien aktywować się bez problemu. Przed instalacją pobierz tylko sterowniki do swojego sprzętu. Na wszelki wypadek zapisz sobie klucz licencyjny na kartce, a odczytać go możesz przy użyciu dowolnego programu do odczytu klucza licencyjnego.

Niedawno instalowałem czysty system Windows 8.1, nie musiałem podawać klucza, doinstalowałem sterowniki i system aktywował się bez problemu.