Aktywacja systemu windows

Witam. Kupiłem nowy komputer i zainstalowałem w nim mojego windowsa Home editon. I problem w tym, że nie mogę go aktywować przez internet, jak wchodzę do explorera lub mozilli to wszystkie strony się ładują, internet jest zainstalowany, gg czy p2p też działa. :frowning:

jeżeli miałeś tego Windows’a zainstalowanego na wcześniejszym komputerze a pewnie jest to wersja OEM to na tym teraz go nie aktywujesz. Ponieważ wersja OEm jest przypisana do komputera

kubox jak pisał kolega wyżej, jeśli twój legalny windows w wersji OEM był aktywowany wcześniej na innym komputerze, to do tamtego komputera jest już przypisany i nie można go instalować na innym.

no chyba, że miałaś wersję BOX.

Niemożliwe jest połączenie, czy wyskakuje komunikat, że klucz był już wykorzystany?

Spróbuj później, może mają jakieś chwilowe problemy z serwerami. Możliwa jest też aktywacja telefoniczna, ale przy niej trzeba sie wykazać cierpliwością przy “rozmowie” z automatem :wink:

kubox aktywuj telefonicznie.

pisze mi że nie można ustanowić połączenia z serwerem aktywacji

a z tamtego kompa usunąłem windowsa.

miałem taki sam problem więc wybrałem opcje przez telefon :wink:

odpowiedz na “pytanie” kolegi stasiu_86 i grzegorzch

jaki masz Windows OEM czy BOX??

jeżeli ma wersje OEM to niema możliwości zainstalowania jej na innym komputerze ponieważ została ona przypisana do płyty głównej podczas pierwszej instalacji,wiec jak kolega kubox kupił nowy komputer i próbuje aktywować Windowsa ze “starego” to tego nie zrobi.

źródło Wikipedia

:x :x :x

po to żeby po upływie trzydziestu dni mieć dostęp do systemu :stuck_out_tongue:

RAM 256

źródło: Microsoft.com

ja bynajmniej nie musiałem nic aktywować tylko przy instalacji wpisać klucz.

Bo tak jest przy wersjach OEM, które często są już fabrycznie aktywowane.

nie mam wersji OEM tylko BOX. Żeby mieć system bez żadnych aktualizacji to nie musisz go aktywować.

RAM 256 Ty znowu swoje

:-x

poproszę cię udowodnij swoja “tezę” bo już od kilku dobrych dni starasz sie nam wszystkim wmawiać nieprawdę …

juz udowodniłem. Nic nie musiałem aktywować.

RAM 256 Człowieku poczytaj cały temat :evil:

i… niezależne to jest czy masz OEM czy BOX po upływie 30-stu dni musisz system aktywować.

No chyba ze korzystasz z Pirata :shock:

nic ci do tego :stuck_out_tongue:

RAM 256 to jednak masz pirata :o hmmm… :roll:

i co, podasz mnie do sądu? buahahah