Aktywacja systemu wyskoczyła po 4 latach!

Witam.

Ostatnio na laptopie fujitsu siemens z systemem vista po zalogowaniu pojawiło się żółte tło a na nim tylko okno “Aktywacja produktu Windows”.

Komputer mam już ok. 4 lat i nic takiego nie pojawiało się wcześniej. W oknie jest informacja “wpisany klucz produktu windows vista home basic jest nieprawidłowy na potrzeby aktywacji” i są 3 opcje do wyboru:

  1. uzyskaj dostęp do komputera z ograniczoną funkcjonalnością (i tu otwiera się tylko przeglądarka internetowa)

  2. wpisz inny klucz produktu

  3. skontaktuj się z firmą fujitsu siemens aby uzyskać pomoc (tu jest tylko jakiś numer telefonu)

http://zapodaj.net/fd5622b9d3f7.jpg.html

Miałem tą sytuację 2 tygodnie temu ale pomogło przywracanie systemu a wczoraj już nie pomogło. System jest oryginalny a kod z naklejki licencji nie jest przyjmowany.

W trybie awaryjnym też nie ma do niczego dostępu jest tylko okienko

“Produktu Windows nie można aktywować w trybie awaryjnym”

“Okres aktywacji upłynął”

"Ponownie uruchom komputer w trybie normalnym,

aby aktywować produkt Windows"

http://zapodaj.net/5e93b80ea98d.jpg.html

Nie mam nawet dostępu żeby dane skopiować. Jak rozwiązać ten problem?

Witam

Skoro system jest oryginalny - to zadzwoń do Microsoftu i będzie po problemie.

Najpierw spróbuj aktywować przez telefon. A jak nie pomoże, wpisz klucz ze spodu lapa. Jak nie działa to zadzwoń pod ten numer, albo do ms.

A na numer 0801… można dzwonić z komórki bo nie mam stacjonarnego?

Można, ale wtedy już to nie jest bezpłatne.

Czy to normalne żeby raz aktywowany system trzeba było aktywować co kilka lat? Ten MS jest jakiś nienormalny :o

Ja nigdy nie miałem systemu zainstalowanego więcej niż 2lata, bez formata więc raczej nie odpowiem ;]

Udało się :smiley:

Najpierw zadzwoniłem do fujitsu siemens bo taki numer tel. był na ekranie i tam usłyszałem, że numer jest nieaktualny i oczywiście nie było informacji jaki jest obecnie aktualny.

Później wpisałem kod z naklejki i zadzwoniłem pod numer Microsoftu który pojawił się na ekranie i tu to samo, że numer jest nieaktualny ale na szczęście automat podał aktualny numer i tam aktywowałem.

Kosztowało mnie to kilka złotych i trochę czasu.

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że te zabezpieczenia utrudniają tylko życie legalnym użytkownikom a jak ktoś ma piracką kopie to sobie pracuje bez problemów :smiley:

Dzięki za podpowiedzi.