Aktywacja sytemu bez Internetu

Witajcie

Proszę o pomoc! Mój tata kupił komputer i system Windows 7. Dziś system poinformował, że nie jest aktywny. Tam nie ma internetu,w jaki sposób aktywowac ten system, skąd wziąć jakiś klucz? Nigdy nie widziałam konieczności aktywowania systemu, pracuję na XP. Co robić o jaki klucz on się pyta i czy można to zrobic bez Internetu?

Można telefonicznie.

Bardzo proszę podpowiedz mi gdzie dzwonić. Kompletnie jestem zaskoczona tym tematem, nie miałam pojęcia, że tzreba coś aktywować

Z góry dziekuję

Klucz powinien znajdować się na obudowie (naklejka), jeżeli jest to laptop to na tej części na której stoi.

Tak, telefonicznie, ale trzeba wcześniej znaleźć ten klucz.

Dodane 29.11.2009 (N) 18:11

Tu masz wszystko ładnie opisane:

http://support.microsoft.com/kb/940315/pl

lub

http://www.centrumxp.pl/WindowsVista/1198,1,Aktywacja_Windows_Vista.aspx.

Klucz systemu to jest na pudełku z płytą także nie ma problemu.

Rozumiem, że tzreba gdzies do Microsoftu dzwonic i im go podać a oni dacza jakis klucz do aktywacji … jeśli dobrze zrozumiałam

Dzieki za pomoc.

Oj widać że nikt z was tego telefonicznie nie robił :wink:

Wchodzisz w panel sterowania i dalej wybierasz system,będzie tam opcja aktywacji systemu(robiłem to jakiś czas temu więc dokładniej nie opiszę).Wybierasz aktywacje telefoniczną.I dalej program poprowadzi cię za rączke :slight_smile:

Będziesz musiała zadzwonić pod podany numer i podać numer który system wygenerował podczas instalacji(nie ten z pudełka).Po pomyślnej weryfikacji numeru

masz możliwość odsłuchania numeru który trzeba wpisać w systemie lub zostanie on wysłany na sms(co może troszkę potrwać).Dzwonić można o każdej porze dnia i nocy w niedziele i święta bo rozmowa odbywa się z automatem :slight_smile:

Skoro pracujesz na XP to musiałaś go aktywować. Aktywacja została wprowadzona od XP w górę. A jeżeli nie aktywowałaś go i nadal działa to znaczy że masz nielegalną kopię bez modułu aktywacyjnego.

Niekoniecznie. Systemy instalowane na laptopach nie wymagają aktywacji.

Areh , nie wypisuj głupot .

“Niekoniecznie. Systemy instalowane na laptopach nie wymagają aktywacji.”

od kiedy ? 1 kwietnia za pół roku…

kora3 , zanim zadzwonisz po aktywację do MS przygotuj kartkę i coś dobrego do pisania , automat podaje szeregi cyfr , które warto zapisać a potem na spokojnie wklepać do kompa , gdyby z jakiegoś powodu coś nie poszło dobrze , możesz ponowić .

pozdro

Skąd takie przypuszczenie Sherlocku? Wystarczy, że internet na kompie jest podczas instalacji to i XPek sam zaktywuje się po połączeniu z siecią. Tak samo jak Vista i Windows 7.

Dodane 29.11.2009 (N) 22:37

Większość systemów na laptopach jest preaktywowana więc nie ma potrzeby aktywowania ich ponownie.

Od dawna. Przynajmniej od kilku lat. Więc może Ty, zanim zaczniesz się wypowiadać, doszkolisz się trochę w tym temacie.

Moj system mógł być aktywowany kiedy go ktos instalował kilka lat temu poza tym mam internet, mój problem dotyczy komputera taty, ktory mieszka w innym miescie i do tego systemu Windows 7 , którego nie widziałam. Kupił miesiąc temu komputer z systemem i stąd mój kłopot, bo nie wiem nawet jak to wygląda.

Ale dziekuję, przekaże te wszystkie informacje o konieczności odnalezienia numeru wygenerowanego przez komputer i wykonania telefonu.

Wybaczcie ignorancję w temacie, ale wiecie jak to jest pomóc komuś z daleka i to przez telefon jak nie widzi się nawet ekranu.

Tato nie powinien mieć problemu. Po wybraniu aktywuj system Windows telefonicznie (będzie miał wyświetlony numer telefonu) kreator aktywacji poprowadzi go za rączkę. Jeżeli dobrze wpisze kod (poprzez klawiaturę telefonu) to aktywacja nastąpi automatycznie, jeśli się pomyli zostanie przekierowany automatycznie do Konsultanta z Microsoftu.

Pozdrawiam

Temat chyba zakończony ,

mam prośbę do ludzi z problemami , opisujcie dokładniej swoje problemy , łatwiej będzie pomóc , przy okazji

unikniemy wielu nieporozumień , sorry Areh :oops: ,

pozdro…