Aktywacja telefoniczna, a zwykła systemu Windows 8

Dzień dobry, mam dwa pytania odnośnie aktywacji systemu Windows 8, a mianowicie:

Mam notebooka (fabryczny Win8) bez dostępu do internetu i system Windows 8 aktywowałem telefonicznie podając odpowiednie numery, otrzymując przy tym kod, w związku tym mam pytanie jeżeli przywrócę ustawienia fabryczne w laptopie/sformatuję czy mogę wpisać ten sam kod, czy należy znowu zadzwonić na infolinię w celu ponownej aktywacji? Jeżeli ktoś często przywraca ustawiania fabryczne czy można tak cały czas aktywować system podając ten kod?

Druga sprawa dotyczy tej samej sytuacji, ale na komputerze (fabryczny Win8) z dostępem do internetu, wystarczy tutaj kliknąć “aktywuj” i cały proces przebiegnie automatycznie? I czy w przypadku częstego formatowania nie będzie problemu z aktywacją?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Kod powinien być ten sam, chyba że zmieniono coś z głównych elementów w komputerze - dysk, procek.

Jeżeli masz legalnego Windowsa formatować dysk i aktywować system możesz ile razy chcesz.

Przez internet idzie szybciej :-).

Nie pamiętam tylko na ile dni aktywuje się Windows 8 bez dostępu do neta. Czy na stałe czy co np: 180 dni sprawdza aktywację i wymaga kodu.

Nie lepiej zrobić kopię aktywacji systemu Windows:

kopia-aktywacji-systemu-windows-windows-office-2010-t487450.html

Po przywróceniu systemu bądź jego przeinstalowaniu przywracasz kopię plików aktywacyjnych i gotowe.

Wystarczy kliknąć aktywuj i cały proces aktywacji przebiegnie automatycznie. Później warto zrobić kopię aktywacji systemu.

W poprzednich wersjach systemu zbyt częsta bądź zbyt duża ilość aktywacji przez internet doprowadzała do blokady aktywacji przez internet. Aby aktywować system trzeba było dokonać aktywacji przez telefon.