Aktywacja Visty

Witam Wszystkich.

Otóż mam pewne pytania dotyczące aktywacji Visty, a nie wiem czy to jest zgodne z regulaminem forum. Postaram sie więc pisać w taki sposób by nikt nie miał do mnie zastrzeń.

Jestem użytkownikiem oryginalnego systemu operacyjnego Windows Home Edition w wersji OEM W związku z tym że stosunkowo często zmieniam komponenty mojego komputera :slight_smile: używam pewnego niewielkiego programiku ( zainteresowani wiedzą o co chodzi ) który pozwala mi nieco opóźnic proces aktywacji :roll: ( robię tak dlatego że nie lubię dzwonić do siedziby pewnej firmu i prosić o gadżet potrzebny do aktywacji po wymianie płyty głównej ) Jednak czas Windowsa Home powoli dobiega końca ( przekonałem się o tym wkładając do kompa 4 GB pamięci a mam tylko 3,2 GB :o ) w związku z czym postanowiłem zmienić system na Vista x64. Oczywiście system zamierzam mieć również w wersji OEM ( nie stać mnie na BOX )

Moje pytanie brzmi czy istnieje podobny programik który pozwoli odwlec proces aktywacji, jednocześnie będąc w pełni funkcjonalnym ? ( tak jak ma to miejsce przy XP system dostaje info że jest aktywowany )

Zaznaczam że nie interesują mnie programy ingerujące w bios oraz zmieniające klucz produktu. Szukam czegoś leciutkiego.

Jaką wersję systemu Vista byście mi polecili oczywiście x 64 ?

Moj komputer:

Athlon 3800 + AM2

płyta Asus M2N4-SLI

4 GB ram A-Data

7600 GT ( wkrótce Radeon HD 4850 )

Proszę również o informację co należy instalować zaraz po postawieniu systemu ( wiem że to bezczelne z mijej strony, ale jak już piszę to zapytam :oops: )

Chodzi mi o same sterowniki.

Pozdrawiam Wszystkich

Musisz kupić system 64 bitowy. Bo zwykłe 32 bitowe nie widzą 4GB RAM.

Co do aktywacji to chyba nikt Ci nie poda takiego programu, bo taki program nazywa się Crack (zatrzymuje zegar aktywacji).

Oczywiście rozumiem że nie tutaj, ale może namówię kogoś na PW :evil: oczywiście przy zachowaniu pełnej dyskrecji z mojej strony.

Co do Visty, bierz tą o długim cyklu życia: http://support.microsoft.com/lifecycle/ … r=FilterNO

PS Przeczytaj dobrze regulamin, a zobaczysz, że jest to zakazane, a propozycja PW jest nie na miejscu.

PS2 Crack nie mieści się pod nazwą dobryprogram

No to wszystko tłumaczy. Rozumiem że jest to nie najlepszy pomysł z mojej strony [-X

a teraz ja mam pytanie-mam vistę HP x86 i 2gb ramu-czy jak dokupię kolejne 2gb do 4 to wtedy aktywacja mi zgaśnie? wersja visty to oem naturalnie-co muszę zrobić po wymianie części kompa aby znowu móc korzystać z visty przypisanej do kompa?

suchmen , nie powinno być problemu (muszą zajść poważne zmiany w komputerze, np wymiana płyty głównej). Aktywacja nie będzie potrzebna przy zmianie pamięci. Jednak zdarzają się wyjątki, wtedy klikasz w okienku, które wyskoczy, aktywuj, a jeżeli to nie pomoże to dzwonisz na podany numer.

Dolaczam sie do prosby

damianek112233 jak Vista to tylko Oryginał :smiley: