Aktywacja Visty

Witam!! Serdecznie…

Pad mi dysk twardy w laptopie acer aspire 3100. Jak wiadomo była na nim ukryta partycja z systemem vista…

Mam teraz wgraną Viste na 30 dni. Jak to legalnie aktywować do pełnej wersji…

Pozdro :smiley: :slight_smile: :smiley:

Zmień klucz produktu, na ten który Masz na certyfikacie, a następnie aktywuj.

Jesli usunąleś partycje recovery a nie zrobiles wczesniej plyt do przywracania systemu to musisz wykonac telefon do pomocy technicznej acera i poprosic o wyslanie plyt recovery.

Jesli wpiszesz w tej wersji 30 dniowej swój klucz to to nie bedzie do konca legalne ponieważ Vista która kupiłes z laptopem jest dedykowana tylko dla twojego laptopa i to wlasnie ta wersja bedzie w 100% legalna

Ten Klucz który mam nie działa??

No on nie dziala dlatego ze chcesz aktywowac czysta Viste microsoftu a nie wersje skonfigurowana przez acera specjalnie dla twojego laptopa

Kosztuje to okolo 180 PLN, trwa od 4 do 6 tygodni - w gratisie sporo trialowych smieci. Odinstalowywanie ich trwa dluzej niz instalacja windy.

Szczerze mowiac, rozwiazalem to instalujac (nielegalnie) czystego OEMa , wpisanie swojego, rownie nielegalnego klucza z nalepki- spod kompa i nielegalna aktywacja telefoniczna :wink:

Nastepnym razem nie kupie laptopa z Winda… lepiej kupic oddzielnie. Jesli bedzie- wydre im kase z gardla za system…

Czyli jak zadwonie do pomocy technicznej acera to za wysłanie płyty recovery skasują mi 180 zł??

A 4-6 tygodni to za długo bo vista kończy się za 20 dni…

Czyli jak zadwonie do pomocy technicznej acera to za wysłanie płyty recovery skasują mi 180 zł??

A 4-6 tygodni to za długo bo vista kończy się za 20 dni…

Jeśli to rzeczywiście kosztuje 180PLN to się nie opłaca już raz kupiłeś system. Przecież są prawa konsumenta.

Do aktywacji a raczej odzyskania swojej Visty potrzebne Ci będzie:

  • czysty OEM

  • certufikat M$ dla Acera

  • klucz z nalepki

Po instalacji czystego oem’a na swoim oryginalnym kluczu umieszczasz certyfikat Acera na dysku C, instalujesz certyfikat poleceniem w cmd slmgr.vbs -ilc c:\acer.xrm-ms [enter] i cieszysz się aktywowaną, dedykowaną Vistą. Możesz także zrobić sobie DVD z Vistą do swojego lapka z zainstalowanym już certem wtedy tylko instalujesz OS na swoim kluczu i gotowe.

Oczywiście to tylko teoria i nigdy tego nie próbowałem :smiley: więc nie wiem do końca czy ten sposób działa.

Dlaczego nielegalna? Skoro klucz jest OK i daje się zaaktywować telefonicznie (tzn wygenerowany kod jest poprawny) to dlaczego jest to nielegalne.

Ja też uważam, że takie rozwiązanie jest legalne. Klucz z nalepki na spodzie laptopa jest ważny dla danego rodzaju systemu.

To jest legalne z tego co ja wiem, tak samo jak ktoś wpisał klucz do angielskiej visty instalując polską płytką(oczywiście oryginalną np. od kolegi).