Aktywacja Win 10


(piotrek1692) #1

Witam,

Dokonałem aktualizacji z win 7 na win 10, lecz klucz, ktory według zapewnien Microsoftu, nie został przeniesiony na nowy system, ktory informuje mnie o aktywacje i podanie klucza licencyjnego.

 

W jaki sposób mam aktywować system na starym kluczu z win 7?


(darekols) #2

Maszyna będzie przez Windows10 aktywowana bez klucza. Trzeba pominąć krok wpisywania klucza. Jeśli nie ma takiej możliwości to pobierz inny obraz.


(Cedar) #3

Czy pobrałeś wersję systemu Windows 10 odpowiednią dla Twojego obecnego systemu?

 

Jaką wersję pobrałeś i jaką wersje systemu Windows 7 używałeś do tej pory?


(piotrek1692) #4

Miałem Win 7 Home Premium, w sieci znalazłem info, że odpowiednikiem mojego systemu jest Win 10 Home i taki własnie pobrałem i zainstalowałem


(Cedar) #5

Czyli OK.

 

Czy na pewno pierwszą instalacje wykonałeś jako aktualizacje dotychczas zainstalowanego systemu, bez formatowania partycji?


(piotrek1692) #6

Utworzyłem bootowalny pendrive z obrazem systemu, w czasie instalacji wybrałem zaawansowany tryb instalacji, lecz nic nie ruszałem przy partycjach i niczego nie zmieniałem


(Cedar) #7

Nie pamiętam, ale zaawansowany to chyba tryb instalacji “na czysto” i z jego poziomu nie można wykonać uaktualnienia

Zachowały Ci się wszystkie programy, które miałeś zainstalowane na Windows 7?


(piotrek1692) #8

nie zależało mi na żadnych programach, ale zachowały mi sie wszystkie pliki, które były na partycji z windowsem


(Cedar) #9

Zadałem proste pytanie, nie było w nim nic o tym na czym Ci zależało czy nie zależało, tylko o zainstalowanych programach.

Możesz udzielić odpowiedzi?


(piotrek1692) #10

Nie, nie zachowały sie


(Cedar) #11

I ta odpowiedź wszystko wyjaśnia - przeprowadziłeś instalacje Windows 10 jako czystą instalację z zachowaniem danych a nie jako uaktualnienie posiadanego systemu Windows 7/8.1.

Tylko pierwsza instalacja jako uaktualnienie powoduje, że nowy system przejdzie pomyślnie aktywacje. Innej drogi nie ma. Za pierwszym razem tylko jako uaktualnienie, za każdym następnym - możesz rozbić już jak chcesz na tym sprzęcie.

 

Ratunek dla Ciebie w obecnej sytuacji - instalacja ponowna Windows 7 (+ SP1 + wymagane są któreś z ostatnich aktualizacji z Windows Update) i następnie jako uaktualnienie instalacja Windows 10.

 

Oczywiście ten sposób instalacji i aktywacji dotyczy tylko darmowego uaktualnienia , nie dotyczy osób, które kupiły Win 10 bo posiadają klucz do Windows 10 i wpisują go w czasie instalacji.