Aktywacja Win 10

Witam,

Dokonałem aktualizacji z win 7 na win 10, lecz klucz, ktory według zapewnien Microsoftu, nie został przeniesiony na nowy system, ktory informuje mnie o aktywacje i podanie klucza licencyjnego.

 

W jaki sposób mam aktywować system na starym kluczu z win 7?

Maszyna będzie przez Windows10 aktywowana bez klucza. Trzeba pominąć krok wpisywania klucza. Jeśli nie ma takiej możliwości to pobierz inny obraz.

Czy pobrałeś wersję systemu Windows 10 odpowiednią dla Twojego obecnego systemu?

 

Jaką wersję pobrałeś i jaką wersje systemu Windows 7 używałeś do tej pory?

Miałem Win 7 Home Premium, w sieci znalazłem info, że odpowiednikiem mojego systemu jest Win 10 Home i taki własnie pobrałem i zainstalowałem

Czyli OK.

 

Czy na pewno pierwszą instalacje wykonałeś jako aktualizacje dotychczas zainstalowanego systemu, bez formatowania partycji?

Utworzyłem bootowalny pendrive z obrazem systemu, w czasie instalacji wybrałem zaawansowany tryb instalacji, lecz nic nie ruszałem przy partycjach i niczego nie zmieniałem

Nie pamiętam, ale zaawansowany to chyba tryb instalacji “na czysto” i z jego poziomu nie można wykonać uaktualnienia

Zachowały Ci się wszystkie programy, które miałeś zainstalowane na Windows 7?

nie zależało mi na żadnych programach, ale zachowały mi sie wszystkie pliki, które były na partycji z windowsem

Zadałem proste pytanie, nie było w nim nic o tym na czym Ci zależało czy nie zależało, tylko o zainstalowanych programach.

Możesz udzielić odpowiedzi?

Nie, nie zachowały sie

I ta odpowiedź wszystko wyjaśnia - przeprowadziłeś instalacje Windows 10 jako czystą instalację z zachowaniem danych a nie jako uaktualnienie posiadanego systemu Windows 7/8.1.

Tylko pierwsza instalacja jako uaktualnienie powoduje, że nowy system przejdzie pomyślnie aktywacje. Innej drogi nie ma. Za pierwszym razem tylko jako uaktualnienie, za każdym następnym - możesz rozbić już jak chcesz na tym sprzęcie.

 

Ratunek dla Ciebie w obecnej sytuacji - instalacja ponowna Windows 7 (+ SP1 + wymagane są któreś z ostatnich aktualizacji z Windows Update) i następnie jako uaktualnienie instalacja Windows 10.

 

Oczywiście ten sposób instalacji i aktywacji dotyczy tylko darmowego uaktualnienia , nie dotyczy osób, które kupiły Win 10 bo posiadają klucz do Windows 10 i wpisują go w czasie instalacji.