Aktywacja win vista oem

witam nie raz juz czytalem w necie o koniecznosci aktywacji visty w wersji oem. i chcialbym wkoncu wiedziec na 100% jak to z ta aktywacja jest. viste oem ile razy mozna aktywowac? np kupie za rok nowego kompa i co visty nie bede mogl na nim miec?? sorry za zawracanie glowy ale chce sie na 100% upewnic.

Dokładnie. Licencja OEM jest przypisana do konkretnego sprzętu a dokładnie do płyty głównej. W przypadku zakupienia nowego sprzętu trzeba kupić nową licencję na system

kurde a kiedys czytalem cos ze viste bedzie mozna aktywowac 3 razy czy cos takiego…a tak to lipa straszna :frowning: 1 raz to malo przynajmniej 2 by dali :frowning:

Nie myl pojęć. Kilkukrotna aktywacja na tym samym sprzęcie jest możliwa, natomiast aktywacja systemu na zmienionym sprzęcie już nie

Po aktywacji Vista OEM przywiązuję się do komputera a dokładniej do jego płyty głównej. Po aktywacji system stanowi niejako całość komputera i nie może zostać zainstalowana na innym.

Jeśli kupisz nowy komputer będziesz potrzebował nowej licencji.

Co innego jeśli stara płyta padnie, wtedy będziesz miał prawo do jej wymiany.

Na tym samym sprzecie masz na mysli te sama plyte glowna? czy po zmianie jakiegos innego podzespolu jak hdd czy grafika takze sie juz nie aktywuje? nieda sie jakos obejsc tego by moc aktywowac n innej plycie glownej? ehh moze najlepiej wcale nie aktywowac :frowning:

po takich zmianach aktywuje się ponownie :slight_smile:

na XP było tak samo, nie dziw się OEM jest 3-4x tańsza od wersji BOX dlatego nie można jej aktywowac na innym kompie :stuck_out_tongue:

To jest dobre pytanie. Z doświadczenia wiem, że niektórym się kilkakrotnie udawało zaktywować system nawet w przypadku wymiany płyty głównej, ale to po prostu był łut szczęścia

W takim przypadku dzwoni się do MS i mówi, że płyta główna uległa uszkodzeniu. Nikt tego przecież nie skontroluje i będziesz mógł aktywować ponownie. Mój znajomy zrobił tak w przypadku XP i nikt z MS nie robił problemu.

po zainstalowaniu i aktywacji Visty postanowilem kupic nowy sprzęt, bo okazało się że mam za słaby.

po ponownej instalacji Visty już na nowym sprzęcie zadzwonilem do microsoftu po aktywacje, powiedziałem że padła mi płyta główna i dostałem nową aktywacje.

potem padła mi pamięć i skończyło się reinstalacją systemu, po strasznych perturbacjach w sklepie (ale wymianke ramu zalatwiłem od ręki) ;–)

oczywiscie znowu dzwoniłem do microsoftu i za kazdym razem aktywacja przebiegała miło i spokojnie !

Ja pisałem o tym kilka dni wcześniej i ja robiłem format i musialem dzwonić do MS aby aktywować a nic nie robiłem z PC tylko sam format.

Tak jak pisze Czupakabra aktywacja była szybka i miła. Ale jestm ciekaw czemu po samym formacie nie mogłem normalnie aktywować. Na razie nie znam odpowiedzi

bez problemu powinni ci jeszcze raz zaktywowac nowy system ale telefonicznie. wystarczy ze bedziesz mily i wyjasnisz dlaczego musisz jeszcze raz aktywowac system. mi bez problemu zaktywowali nowy system na nowej plycie bo sie stara popsula.