Aktywacja win7 z recovery

Siema. Czy z Recovery, która jest w laptopie można aktywować system bez limitu czy jakiś jest.

Bo już 3 razy robiłem a teraz niestety przez brata muszę. Dodam iż zawsze się jakoś sam aktywował.

Słyszałem jeszcze o sposobie że kopiuje się jakiś plik a po reinstalacji nie trzeba aktywować czy to prawda?

można aktywować bez limitu, jak masz oryginalny system nie ma sensu kombinować inaczej, standardowo aktywuj

Partycje odzyskiwania obrazu systemu (tak zwane “recovery”) są stworzone przez WAIK dla Windows 7 (lub WAIK dla Windows Vista). Dla potrzeby aktywacji Microsoft udostępnił pulę kluczy aktywacyjnych dla producentów sprzętu OEM, które są zaimplementowane w BIOS-ie jako element ACPI - SLIC. Klucze licencyjne zawarte w SLIC nigdy nie zostaną zablokowane, gdyż dzięki nim możliwa jest automatyczna aktywacja w czasie odzyskiwania systemu z obrazu systemu - recovery. Klucze licencyjne są wykorzystywane tysiące razy, za każdym razem, w czasie przywrócenia obrazu systemu każdego laptopa z Windows Vista/Windows 7.

Ważne: naklejka COA nie musi odpowiadać kluczowi licencji zainstalowanego systemu odzyskanego z partycji recovery.

Wielkie Dzięki :slight_smile:

marcin6105

Zawsze możesz wykonać kopię aktywacji Windows 7 i Microsoft Office 2010.

Program Advanced Tokens Manager służy do wykonania kopii aktywacji Windows 7 i Office 2010.

Strona programu.

Podczas korzystania z Recovery niczego się nie aktywuje. System jest preaktywowany choćbyś go 200 razy przywracał do ustawień fabrycznych

Preaktywacja opiera się na SLIC - pisałem o tym dokładnie. :stuck_out_tongue:

Sam obraz nie jest aktywowany, tylko zawiera certyfikat oraz skrypt aktywacji (dołączony do instalatora za pomocą WAIK, który wczytuje klucz z tabeli SLIC).