Aktywacja Windows 10 na klucz Win7 bez instalowania win7?

Witam.

Nie wiem czy to odpowiedni dział, ale mam takie pytanie…

Biorę sobie z dreamsparka z uczelni klucz do Windows 7 i chcę go zainstalować na nowo zakupionym PC, a dokładnie to chciałbym od razu zainstalować Windows 10 z iso. Czy możliwa jest taka opcja, żeby nie instalować tego Windows 7, tylko odrazu Windows 10 i wklepać klucz od Windows7?

A czy wersja z Dreamsparka pozwala na aktualizację do 10? Ja mam taką i do tej pory żadnego powiadomienia o możliwości aktualizacji nie widziałem (na szczęście)

Kto szuka kłopotów ten ani chybi je znajdzie . A sterowniki dla Twojego sprzętu zgodne z W10 ? Bo programy … ?

@Areh Wersja z DreamSparka pozwala na aktualizację, pewnie masz jakieś “wirusy” blokujące GWX. @KAZDAN63 niekompatybilność sterowników, programów wstrzymywała GWX tylko przez pierwsze tygodnie, jak były zapisy. Po premierze mieli zmienić to tak, że w aplikacji wyświetla się co konkretnie jest niekompatybilne.

@n0rb1 w TH2 mieli dodać możliwość instalacji prosto z klucza starego systemu, więc warto spróbować.

Dodali czy nie dodali ? Oto jest pytanie .

Radio Erewań podaje: Grupa komunistów chińskich zaatakowała pracujący w polu radziecki traktor. Traktor odpowiedział celnym ogniem kilku
dział rakietowych, po czym odleciał w kierunku Moskwy. Ministerstwo Rolnictwa ostrzega chińskich towarzyszy, że jeśli incydent się powtórzy,
na pola zostaną wysłane kombajny.
Słuchacze pytają: Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie
samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach dworca warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.
Słuchacze pytają: Czy będzie wojna? Radio Erewań odpowiada: Wojny nie będzie. Będzie taka walka o pokój, że kamień na kamieniu nie
zostanie.
"@KAZDAN63 niekompatybilność sterowników, programów wstrzymywała
GWX tylko przez pierwsze tygodnie, jak były zapisy. Po premierze mieli
zmienić to tak, że w aplikacji wyświetla się co konkretnie jest
niekompatybilne."
I Ty w to wierzysz ? Naprawdę ? Moje wyrazy najgłębszego współczucia dla Ciebie . Ja w to uwierzę jak ...
urodzę się jutro !
GWX & wirusy ? Ciekawe ? To ja mam na komputerze wirusy ? Jak je "złapać" ?

Pamiętam, że pokazywało mi że mam niekompatybilny czytnik kart SD w laptopie, no ale jakoś działa na Win10 :smiley:

 

Jakoś działa = okazało się, że działa.

Dobra, sprzęt przyjdzie do mnie w piątek, to wtedy będę próbował instalować od razu Windows 10 :slight_smile:

Mam czystą instalkę z DreamSparka, bez żadnych “poprawiaczy”, nie blokuję aktualizacji, a jednak żadne powiadomienia mi się nie pojawiły.

Do autora tematu - a dlaczego nie zainstalujesz od razu 10 na kluczu do 10? Nie udostępnili tam tego systemu? Sam nie mam jak sprawdzić, bo nie mam już dostępu do DS.

Od 20 listopada w DreamSpark powinno być już inne ISO Windows 10, które pozwala na aktywacje kluczami z Windows 7/8/8.1. Przynajmniej ja tak mam na BizSpark.

To masz bardzo dziwny ten system. Bo ja też dostałem Windows 8.1 z Dreamsparka od szkoły i jakoś normalnie teraz używam Windows 10 po aktualizacji tego systemu. Od razu nawet miałem w sierpniu powiadomienie.

@topic

Ja instalując siostrze instalowałem najpierw windows 7.

Skoro świeżo kupiony komputer to dlaczego nie zrobisz aktualizacji z systemu który przyszedł z laptopem?

Jest to komputer PC bez systemu operacyjnego.

W zapisach DreamSparka o ile pamiętam jest adnotacja, że oprogramowanie pochodzące z takiego modelu dystrybucji instalować można tylko na komputerach, które miały wcześniej zainstalowane legalnego Windowsa - czyli instalacja zgodnie z postanowieniami licencji na “czystym” komputerze odpada…