Aktywacja Windows 10 po reinstalacji

(jzelek) #1

Na laptopie Lenovo Yoga 300-11IBY miałem zainstalowanego Windowsa 8/8.1. Następnie wykonałem jakoś rok temu darmowy upgrade do Windows 10.

Teraz chciałbym wymienić dysk na SSD. System chciałbym zainstalować na czysto. Jak wygląda proces reinstalacji po upgradzie z Windows 8/8.1 do Windows 10 ? Wiem, że klucz aktywacyjny jest zaszyty w BIOS ale jak to wygląda z perspektywy upgradu ?

Planuję pobrać obraz Windows 10 Home Redstone 2 przy użyciu tego programu: https://www.dobreprogramy.pl/Windows-ISO-Downloader,Program,Windows,78497.html

Klucz wyciągnąłem przy użyciu Windows KeyFinder i Windows Tokens Manager, którym też zrobiłem kopie aktywacji. Klucze z obu programów są różne.

Jak to będzie wyglądać w praktyce ? Czy aktywacja pobranego obrazu przy użyciu któregoś z kluczy wyciągniętych programami zadziała i będzie legalna i zgodna z licencją czy trzeba wykonać aktywację/reinstalację w inny sposób ?

(Kurp55) #2

W trakcie instalacji nie wpisuj klucza licencji. Jeżeli wszystko było dobrze wykonane przy pierwszej
instalacji Windows 10 system aktywuje się automatycznie.