Aktywacja Windows 7 OEM po zmianie specyfikacji sprzętu

Chciałem się zapytać jak to jest z tą licencją Windowsa 7 OEM. Posiadam właśnie taką wersję Home Premium i mam takie pytanie: Która zmieniona część w komputerze powoduje, że klucz nie będzie chciał się ponownie przypisać? Dysk twardy, czy płyta główna, bo jakbym chciał w przyszłości zmienić podzespoły komputera (oprócz dysku twardego, który mi wystarcza), to nie chciałbym kupować ponownie nowego Windowsa, bo to bez sensu. A nawet gdyby klucz nie chciałby się przypisać do nowego komputera, to trik z infolinią Microsoftu nadal działa?

Wymiana płyty głównej powoduje zmianę identyfikatora produktu. Jednak w przypadku gwarancyjnej wymiany uszkodzonej płyty aktywacja następuje telefonicznie w trakcie rozmowy z konsultantem MS.

PS trik działał jeszcze 2 tygodnie temu :wink:

To jeżeli bym zmienił komputer i na infolinii powiedział, że np. spaliła mi się płyta główna, to będę mógł ponownie aktywować system?

Dennoss , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Być może przejdzie aktywację jednak system już nie będzie legalny, dział Licencjonowania jest pełen takich zapytań…