Aktywacja Windows 7

Witam!
Dzisiaj jak wszedłem w właściwości komputera pojawił mi się komunikat: Liczba dni do automatycznej aktywacji: 3 dni. Co się stanie po tych 3 dniach?
Nie wiem co robić, wcześniej nie było tego komunikatu. Używałem systemu przez kilka lat, i wszystko było dobrze. Nie znam klucza produktu, gdyż system nie był instalowany przeze mnie.
Liczę na pomoc.

Za 3 dni pewnie system znowu sprawdzi czy MS lub sprzedawca/dystrybutor nie zbanował klucza.

Jak zbanował to i pewnie wskoczy “ta kopia systemu jest nieoryginalna”.

Jak to jakiś refrubised jest, to może po kontakcie ze sklepem przydzielą ci nowy klucz i wyślą np. DHL-em naklejkę z nowym kodem. Gorzej jak oni nie umieją w “licencje” i zostawią cię na lodzie lub zbankrutowali.

Kiedyś niby była opcja zmiany licencji na Windows 10 za około 100 zł (niby pewien serwis taką oferował jak ktoś nie chciał wymiany klucza Windows 7).

Nie jest, Refurby dostają nową nalepkę z kluczem.
Obstawiam że raczej pirat a takim tu nie pomagamy.

Kilka lat używał “pirata” i nagle mu wyskoczyła aktywacja? Nie sądzę…

Jest to możliwe, że system jest “piracki”, postawiony na jakimś kluczu, a klucz został właśnie zbanowany.
W takiej sytuacji trzeba kupić system, lub zainstalować inny - darmowy.

Odczytać klucz możesz narzędziem ProduKey.

Jedyne co pozostaje to w wierszu poleceń (administrator) wpisać slmgr -rearm.
To kiedyś powodowało wyzerowanie licznika. Tego polecenia można użyć trzykrotnie. Czy jeszcze to działa? Nie wiem. Było przeznaczone dla administratorów którym chciano w ten sposób wydłużyć czas na ogarnięcie po przejściu z Xp.

Można w jakiś sposób sprawdzić, czy system jest piracki?

W 7 to chyba było tak:
Kliknij Start , następnie Panel sterowania , następnie System i zabezpieczenia , a na koniec kliknij System . Gdzieś tam powinna być sekcja o nazwie Aktywacja systemu Windows, która mówi " Windows jest aktywowany " i daje identyfikator produktu.

@Bartek4567890 Za 3 dni pojawi się informacja we właściwościach systemu że do końca aktywacji pozostało 27 dni natomiast po 27 dniach tapeta zmieni się na czarną i na pulpicie w prawym dolnym rogu zobaczysz napis „Ta kopia systemu nie jest oryginalna”. Potem prawdopodobnie jak nie dokonasz aktywacji system będzie się restartował co 2 godziny.

Pozdrawiam!

Tak, obejrzyj obudowę, jak nie ma na niej nalepki z kluczem, nie masz zakupu na fakturze to masz pirata.

Niby pewien serwis z Anglii sprowadzał kompy i ktoś sobie zrobił skany większości licencji Windows 7 Pro, firma zbanowała wszystkie i wysyłała po kontakcie nową licencje do naklejenia pod zbanowaną.

Na początku chyba nie ogarniali o co chodzi a pewnie po fali spamu na helpdesku z ticketami ktoś im wyjaśnił o co biega i szybciej przechodziło się proces “wymiany” licencji na bezpieczną (nie podkradzioną w trakcie transportu).

Dawno na tym komputerze był widnows xp, znalazłem właśnie naklejkę na komputerze z kluczem. I teraz pytanie, czy jak wpisze go do aktywatora windows 7 to się aktywuje? Prawdopodobnie ten klucz jest z xp.

Klucz Windows XP jest do Windows XP, a nie do Windows 7.

Nie masz klucza do win7 to musisz go kupić.
Jeżeli na fakturze od komputera masz wyszczególnioną pozycję “windows 7” to zgłoś się do sprzedawcy.

Spróbuj. Kiedyś była możliwa migracja z Xp do 7.

Mnie na dellu wyskoczyło nad zegarem, żeby aktywować system. Kupiłem optiplexa i ponad rok był aktywowany, a tu takie coś.
Okazało się, że jakaś amba wyłączyła mi usługę Ochrona oprogramowania. Po włączeniu i ustawieniu na automatyczny i po restarcie komunikat znikł i znowu był system windows 7 aktywowany.

Umożliwia pobieranie, instalowanie i egzekwowanie licencji cyfrowych na system Windows i aplikacje pracujące w systemie Windows. Jeśli usługa jest wyłączona, system operacyjny i licencjonowane aplikacje mogą pracować w trybie powiadamiania. Zaleca się niewyłączanie usługi ochrony oprogramowania.

nr. key znajdziesz w PC

Dokładniej?

klucz w uefi jest dopiero od win8, zmienił się mechanizm aktywacji dla oemów.
Do windows 7 masz certyfikat w systemie, tablicę slic w biosie i klucz uniwersalny.
on tylko emuluje tablicę slic którą w komputerze z preinstalowanym os ma automatycznie.

A to że Ci na tamtej płycie dell recovery Windows 7 działa i się aktywuje :wink:

ReCall pokazuje dwa klucze aktywacyjne na dellu. Tak samo mam na acerze z win 7 - jest dwa klucze, czyli jeden od acer group, a drugi od Microsoftu.
Ładnie tu jest opisane, co do acera: https://forum.pclab.pl/topic/960275-jak-odzyska%C4%87-klucz-do-windows-7/?tab=comments#comment-12529315