Aktywacja Windows po czyszczeniu twardego dysku

Miałem mały ( no powiedzmy ) bałagan na twardym dysku. Po paru godzinach kasowania, przegrywania na płyty, mam wreszcie porządek. Po resecie kompa okazuje sie, że muszę aktywować system. Mam na to 3 dni. Dodam, że partycji C: nie ruszałem, tu mam zawsze tylko system i staram sie trzymać porządek. Miał ktoś coś podobnego? Czy to jest normalne? Czy pan B.G. trochę nie przesadza?

Może usunąłeś coś przypadkiem lub jakiś program to zrobił, bo dziwne aby sys sam z siebie zapomniał że był aktywowany.

Po formacie i nowej instalacji systemu - owszem

Mam oryginalny XP HE OEM i VISTE HP OEM i nigdy takiego czegoś nie spotkałem.

Zaaktywuj ponownie produkt.

Złączono Posta : 03.11.2007 (Sob) 22:09

Ja też nigdy sie z takim czymś nie spotkałem żeby windows aktywację zapominał.

Miałem coś podobnego, gdy wywaliłem z kompa kartę dźwiękową, i napęd DVD i zmieniłem grafikę. To uznałem za normalne. Zmiana sprzętu. Wtedy dzwoniłem i musiałem tłumaczyć dlaczego aktywuję. Okazuje sie, że wywalenie kilkudziesięciu GB danych z trzech partycji też jest poważną zmianą w systemie. :o

Dla zdolnych programistów z microsoftu tak.

Już tak nie narzekajcie na ten Microsoft.

Każdy soft ma jakieś błędy i trudno tego uniknąć

bo grupa pisze a używają miliony.

Ja i tak stawiam że usunąłeś coś lub jakiś program wywalił jakiś plik odpowiedzialny za aktywację.

Tak, czy siak. W poniedziałek robię MATRIX RAID, to i system na nowo zainstaluje. Ciekawiło mnie, czy ktoś sie z takim czymś spotkał.

Ja się spotkałem ale przy Viście HP.

Po zrobieniu RAID’a system nie chciał się aktywować.

Zadzwoniłem do Microsoftu i aktywowałem przez telefon.

A podobno chodzi o płytę główną… konsultantka powiedziała że Vista jest czuła na wszelkie zmiany.

Nie wiem jak będzie z XP, ale może być podobnie.