Aktywacja Windows po czyszczeniu twardego dysku

(Tomgroch) #1

Miałem mały ( no powiedzmy ) bałagan na twardym dysku. Po paru godzinach kasowania, przegrywania na płyty, mam wreszcie porządek. Po resecie kompa okazuje sie, że muszę aktywować system. Mam na to 3 dni. Dodam, że partycji C: nie ruszałem, tu mam zawsze tylko system i staram sie trzymać porządek. Miał ktoś coś podobnego? Czy to jest normalne? Czy pan B.G. trochę nie przesadza?

(Jsq Spam) #2

Może usunąłeś coś przypadkiem lub jakiś program to zrobił, bo dziwne aby sys sam z siebie zapomniał że był aktywowany.

Po formacie i nowej instalacji systemu - owszem

Mam oryginalny XP HE OEM i VISTE HP OEM i nigdy takiego czegoś nie spotkałem.

(Supinski Aleksander) #3

Zaaktywuj ponownie produkt.

Złączono Posta : 03.11.2007 (Sob) 22:09

Ja też nigdy sie z takim czymś nie spotkałem żeby windows aktywację zapominał.

(Tomgroch) #4

Miałem coś podobnego, gdy wywaliłem z kompa kartę dźwiękową, i napęd DVD i zmieniłem grafikę. To uznałem za normalne. Zmiana sprzętu. Wtedy dzwoniłem i musiałem tłumaczyć dlaczego aktywuję. Okazuje sie, że wywalenie kilkudziesięciu GB danych z trzech partycji też jest poważną zmianą w systemie. :o

(Supinski Aleksander) #5

Dla zdolnych programistów z microsoftu tak.

(Jsq Spam) #6

Już tak nie narzekajcie na ten Microsoft.

Każdy soft ma jakieś błędy i trudno tego uniknąć

bo grupa pisze a używają miliony.

Ja i tak stawiam że usunąłeś coś lub jakiś program wywalił jakiś plik odpowiedzialny za aktywację.

(Tomgroch) #7

Tak, czy siak. W poniedziałek robię MATRIX RAID, to i system na nowo zainstaluje. Ciekawiło mnie, czy ktoś sie z takim czymś spotkał.

(Jsq Spam) #8

Ja się spotkałem ale przy Viście HP.

Po zrobieniu RAID'a system nie chciał się aktywować.

Zadzwoniłem do Microsoftu i aktywowałem przez telefon.

A podobno chodzi o płytę główną... konsultantka powiedziała że Vista jest czuła na wszelkie zmiany.

Nie wiem jak będzie z XP, ale może być podobnie.