Aktywacja windows xp bez konieczności dzwonienia - pytanie

Witam. Posiadam oryginalnego windowsa XP Home Edition SP3 i mam dosyć aktywacji go przez internet. Słyszałem o możliwości podmiany plików wpa.dbl i wpa.bak i że jest to legalne. Czy to w ogóle zadziała, czy to są te pliki i czy na XP SP3 też da się to robić. Dzięki za pomoc. :slight_smile:

To zadziała (o ile się nie myle). Czytałem o tym w magazynie komputerowym NEXT. Te pliki zawierają tylko zaszyfrrowane dane na temat jaki masz komputer jeśli chodzi o aktywacje. Jednak nie myśl, żę jak zmienisz sprzęt to to zadziałą!

Teoretycznie podmiana plików powinna zadziałać, praktycznie nigdy mi się nie udało ominąć aktywacji poprzez skopiowanie w/w plików.

Proponuję zrobić kopię zaktywowanego windowsa(np. programem norton ghost) a w razie potrzeby “odtwarzać” system z kopii i nie martwić się o aktywację.

Pozdrawiam

Thx za odpowiedź. Jest może ktoś kto robił tą podmianę na XP SP3 i czy działało ?? Dzięki za pomoc. :slight_smile:

A co szkodzi spróbować? Jeśli najpierw zrobisz kopię oryginalnych plików to w razie niepowodzenia będziesz je mógł przywrócić.

Metoda ta działa tylko w przypadku reinstalacji xp bez formatowania dysku, chociaż ja taką operację raz wykonałem, i system w ogóle nie wymagał aktywacji. Natomiast podmiana tych plików w nowym systemie zainstalowanym na sformatowanym dysku przyczyniła się do konieczności aktywowania systemu przy następnym uruchomieniu, czyli jakoś tak dziwnie uciekł mi ten miesiąc na aktywację.

Osobiście usunąłem już te pliki, lepszym rozwiązaniem jest utworzenie obrazu partycji systemowej przy pomocy Acronis True Image lub Norton Ghost i nagranie jej na płytę a następnie instalacja xp przy jej użyciu, niedość, że możesz zainstalować dodatkowe programy i mieć na dvd system uaktywniony to jeszcze proces instalcji jest dużo krótszy.