Aktywacja windows xp

(Damian Pol) #1

Mam nastepujacy problem.

Dzisiaj wlaczylem komputer i pyta mnie o aktywację systemu windows. Zadzwoniłem do siedziby i powiedzieli że możliwe że mam pirata. System jest oryginalny. Czy jak zrobię formata to będę mógł się normalnie zalogowac?

(Hitm3n) #2

A nie lepiej dokonać aktywacji? Skoro system jest oryginalny, to go aktywuj.

(Damian Pol) #3

No nie mogę aktywowac bo kiedy podaje ten kod to mówi że nie można wygenerowac kodu Bo mogę mieć pirackie oprogramowanie

(kamil_w) #4

Jak to "możliwe, że"? Oni akurat powinni wiedzieć, czy dany serial jest zarejestrowany jako piracki, czy nie. Jeśli nie jest, to znaczy, że to błąd po ich stronie i powinni to naprawić. Jeśli z kolei serial jest zarejestrowany jako piracki powinni poprosić cię o jakiś dowód zakupu, zdjęcie naklejki z serialem z obudowy lub coś w tym stylu. Dzwoń jeszcze raz i grzecznie domagaj się o rozwiązanie tego problemu.

(Grzech U007) #5

A przez internet nie możesz dokonać aktywacji? Skoro podali ci telefonicznie numer i aktywacja dalej nie działa to możliwe, że jednak masz pirata.

(Damian Pol) #6

Baaaardzo dziwna sprawa.

Wcześniejsze posty pisałem z komórki.

Postanowiłem zadzwonić jeszcze raz do Microsoftu i włączyłem komputer by zobaczyć numer.

Włączam a tu normalnie wszystko działa.

Nie wiem o co chodzi. Co teraz zrobić żeby jak wyłączę system nie pytał się o aktywacje?

(Monczkin) #7

Dzwonić do MS i żądać rozwiązania problemu. Jeżeli masz oryginalny, to łaski nie robią. Być może serwer sprawdzający klucz działa nieprawidłowo. Ja też czasem miałem takie jazdy, że wywalało info o pirackim systemie.

(Damian Pol) #8

Ok zadzwonię. Dziękuję za pomoc.