Aktywacja windows xp

Mam nastepujacy problem.

Dzisiaj wlaczylem komputer i pyta mnie o aktywację systemu windows. Zadzwoniłem do siedziby i powiedzieli że możliwe że mam pirata. System jest oryginalny. Czy jak zrobię formata to będę mógł się normalnie zalogowac?

A nie lepiej dokonać aktywacji? Skoro system jest oryginalny, to go aktywuj.

No nie mogę aktywowac bo kiedy podaje ten kod to mówi że nie można wygenerowac kodu Bo mogę mieć pirackie oprogramowanie

Jak to “możliwe, że”? Oni akurat powinni wiedzieć, czy dany serial jest zarejestrowany jako piracki, czy nie. Jeśli nie jest, to znaczy, że to błąd po ich stronie i powinni to naprawić. Jeśli z kolei serial jest zarejestrowany jako piracki powinni poprosić cię o jakiś dowód zakupu, zdjęcie naklejki z serialem z obudowy lub coś w tym stylu. Dzwoń jeszcze raz i grzecznie domagaj się o rozwiązanie tego problemu.

A przez internet nie możesz dokonać aktywacji? Skoro podali ci telefonicznie numer i aktywacja dalej nie działa to możliwe, że jednak masz pirata.

Baaaardzo dziwna sprawa.

Wcześniejsze posty pisałem z komórki.

Postanowiłem zadzwonić jeszcze raz do Microsoftu i włączyłem komputer by zobaczyć numer.

Włączam a tu normalnie wszystko działa.

Nie wiem o co chodzi. Co teraz zrobić żeby jak wyłączę system nie pytał się o aktywacje?

Dzwonić do MS i żądać rozwiązania problemu. Jeżeli masz oryginalny, to łaski nie robią. Być może serwer sprawdzający klucz działa nieprawidłowo. Ja też czasem miałem takie jazdy, że wywalało info o pirackim systemie.

Ok zadzwonię. Dziękuję za pomoc.