Aktywacja Windowsa 10 z klucza Win 7 i 8

Mam po jednym kluczy z Windowsa 7 jak i 8 jeszcze za czasów studiów. Oba nieużywane. Czy aktywacja Windows 10 powiedzie się? Chciałbym użyć któryś z nich do nowo złożonego komputera.

Więc po prostu zainstaluj i sprawdź, my tego za ciebie nie zrobimy.
Skoro wszystkim działa to tobie też powinno, ale kto cię tam wie, jakie masz klucze :wink:

Mało precyzyjne napisałem. Klucze te są z MSDNAA które na studiach otrzymałem. I czy to będzie legalne skoro już nie studiuje.

Wątpię, aby takie klucze przeszły poprawną weryfikację, ale może ktoś inny się wypowie.

1 polubienie

Klucze nie będą działały z dwóch względów - po pierwsze już nie studiujesz i zostałeś usunięty z programu MSDNAA, po drugie, klucz MSDNAA działa trochę podobnie jak oem, tzn. aktywuje się na podstawie PID, czyli jak zmieniłeś komputer na studiach, to starym kluczem takiego systemu nie aktywujesz. Mogłeś pobrać nowy klucz, obecnie te klucze są bezużyteczne.
Mało kto wie, że klucze MSDN są kluczami do upgrade, systemu takiego na komputer, na którym nie ma żadnej licencji, zgodnie z licencją MSDN instalować nie można.
Kup używany windows 8 i zrób upgrade do 10, jest to najtańszy obecnie sposób.

Kupiłem Windows 8 (nie 8.1) z allegro. Jak teraz zaktualizować do Windowsa 10?

Zainstaluj Windows 10 i podaj klucz od 8. Powinno przyjąć.

Po instalacji 8-ki musisz kilka poprawek ściągnąć (WU), następnie wejść do sklepu i uaktualnić do 8.1, następnie możesz uaktualnić do 10-tki
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Mam nadzieję, że kupiłeś używaną wersję w pudełku za 100-200 zł, a nie klucz z generatora za 30 zł. Windows 8, nawet w wersji OEM można przenosić pomiędzy komputerami jak licencję box, więc warto kupić najtańszego używanego oema - koniecznie z płytą i naklejką albo fakturą.