Aktywacja windowsa a wymiana płyty głównej

hej,

tak się zastanawiam, ponieważ czeka mnie wymiana płyty głównej z powodu padnięcia obecnej, więc co za tym idzie także i format oraz instalacja win xp pro sp2

obecnie mam oryginalną winde z msdnaa aktywowaną i moje pytanie jest takie czy przy wymianie płyty aktywacja się powiedzie czy trzeba będzie nowy klucz generować?

dodam, że ten klucz dopiero raz był aktywowany

Niestety będziesz musiał aktywować windows ponownie ale już przez telefon. Pogadasz 15 minut z automatem i będzie ok. Ja też tak robiłem na windowsie z MSDN AA :slight_smile:

HM… A ja nie musiałem nigdzie dzwonić po wymianie płyty głównej. :slight_smile:

właśnie jestem po formacie z nową płytą i też aktywacja poszła bez żadnego dzwonienia :slight_smile:

no przez internet można tylko aktywować pare razy a potem już trzeba dzownić do nich:) nic strasznego

A to nie jest przypadkiem tak, że po wymianie płyty głównej - pomijając wymianę gwarancyjną - trzeba kupić nowego Windows`a.

Tak jest tylko w przypadku Windowsa OEM.

@temat

Jeżeli winda była raz aktywowana, to powinno być wszystko OK

to jest na dodatek windows z MSDNAA więc w ogóle nie ma mowy o kupowaniu czegokolwiek :wink:

Nawet w przypadku OEMa nie trzeba kupować nowej licencji… jeśli nie da się aktywować z automatu (przez neta) to dzwonisz na infolinię i po kilku pytaniach automatu przechodzisz dalej do aktywacji albo też po rozmowie z konsultantem… sprawdzone wielokrotnie…

:roll:

dlatego nie widać różnicy pomiędzy OEM a BOX:) to po co przepłacać

Niby tak ale przy wersji box nie łamię się prawa a dzwoniąc przy wersji oem i prosząc o przepisanie windowsa oem na nową płytę główną kłamiemy mówiąc że stara padła a to już jest niezgodne z licencją a co za tym idzie jest nie legalne! !!

Szkoda że już padła bo można zrobić to legalnie, bez reinstalacji:

http://www.poradykomputerowe.pl/sprzet_ … p-625.html

Porada w linku rozwiązuje problem “blue screena” po wymianie płyty głównej a nie problem ponownej aktywacji systemu po wymianie podstawowego elementu zestawu komputerowego…

:roll:

Porada dotyczy ominięcia reinstalacji a nie ponownej aktywacji.

Aktywacja jest wymagana zgodnie z licencją OEM.