Aktywacja windowsa a wymiana płyty głównej

(Suck) #1

hej,

tak się zastanawiam, ponieważ czeka mnie wymiana płyty głównej z powodu padnięcia obecnej, więc co za tym idzie także i format oraz instalacja win xp pro sp2

obecnie mam oryginalną winde z msdnaa aktywowaną i moje pytanie jest takie czy przy wymianie płyty aktywacja się powiedzie czy trzeba będzie nowy klucz generować?

dodam, że ten klucz dopiero raz był aktywowany

(Djkilof) #2

Niestety będziesz musiał aktywować windows ponownie ale już przez telefon. Pogadasz 15 minut z automatem i będzie ok. Ja też tak robiłem na windowsie z MSDN AA :slight_smile:

(Pifarek) #3

HM... A ja nie musiałem nigdzie dzwonić po wymianie płyty głównej. :slight_smile:

(Suck) #4

właśnie jestem po formacie z nową płytą i też aktywacja poszła bez żadnego dzwonienia :slight_smile:

(troiP) #5

no przez internet można tylko aktywować pare razy a potem już trzeba dzownić do nich:) nic strasznego

(Judykator) #6

A to nie jest przypadkiem tak, że po wymianie płyty głównej - pomijając wymianę gwarancyjną - trzeba kupić nowego Windows`a.

(D Kielbania) #7

Tak jest tylko w przypadku Windowsa OEM.

@temat

Jeżeli winda była raz aktywowana, to powinno być wszystko OK

(Suck) #8

to jest na dodatek windows z MSDNAA więc w ogóle nie ma mowy o kupowaniu czegokolwiek :wink:

(SilberPunkt) #9

Nawet w przypadku OEMa nie trzeba kupować nowej licencji... jeśli nie da się aktywować z automatu (przez neta) to dzwonisz na infolinię i po kilku pytaniach automatu przechodzisz dalej do aktywacji albo też po rozmowie z konsultantem... sprawdzone wielokrotnie...

:roll:

(troiP) #10

dlatego nie widać różnicy pomiędzy OEM a BOX:) to po co przepłacać

(neo10) #11

Niby tak ale przy wersji box nie łamię się prawa a dzwoniąc przy wersji oem i prosząc o przepisanie windowsa oem na nową płytę główną kłamiemy mówiąc że stara padła a to już jest niezgodne z licencją a co za tym idzie jest nie legalne! !!

(jan1) #12

Szkoda że już padła bo można zrobić to legalnie, bez reinstalacji:

http://www.poradykomputerowe.pl/sprzet_ ... p-625.html

(SilberPunkt) #13

Porada w linku rozwiązuje problem "blue screena" po wymianie płyty głównej a nie problem ponownej aktywacji systemu po wymianie podstawowego elementu zestawu komputerowego...

:roll:

(jan1) #14

Porada dotyczy ominięcia reinstalacji a nie ponownej aktywacji.

Aktywacja jest wymagana zgodnie z licencją OEM.