Aktywacja windowsa na innym komputerze

Witam, otrzymałem od znajomego płytkę i kod aktywacyjny do legalnego Windowsa home, kolega zapewnił mnie że jest ten kod w tej chwili już nie wykorzystywany i pada tu pytanie czy mogę użyć tej płyty na swoim komputerze, jak mogę sprawdzić czy owy kod jest aktualny.

Jeśli nie będzie aktualny, to nie przejdzie aktywacji, tyle. Jeśli chcesz być legalny, to poproś jeszcze od niego dowód zakupu tego Windowsa.

OK, dzięki za radę

Zależy na jakiej licencji jest ten Windows, jeżeli jest to OEM to system nie przejdzie aktywacji, jeżeli jest to BOX i rzeczywiście nie jest nigdzie zainstalowany to nie powinno być problemu z aktywacją online, gdyby wystąpiły problemy to możesz jeszcze próbować aktywować telefonicznie, jednak wszystko zależy od tego jaki typ licencji posiadasz na ten system.

Dlaczego miałoby nie przejść aktywacji ?

Mam system XP Home OEM używałem go od roku czasu, jednak zmodernizowałem całkowicie swojego kompa, czyli tym samym “zmieniłem kompa” zainstalowałem ten sam system i jest ok. Aktywacja zakończona pomyślnie :slight_smile: Wymieniłem praktycznie wszystko oprócz budy i CD ROMU.

Oczywście podczas aktywacji, musiałem zadzwonić do MS po nowy identyfikator (6 czy 7 bloków cyfr) klucz jednak pozostaje niezmienny !

Tym samym System wciąż oryginalny i w pełni legalny w wersji OEM na zupełnie innym kompie !

To, że udało ci się przejść aktywację, to nie znaczy, że to legalne - bo w tym wypadku akurat nie :wink:

NIE ?

Dlaczego NIE ?

Skoro np miałem jakiegoś tam kompa i zakupiłem system i go zainstalowałem - czyli to proces legalny i standardowy.

I teraz np po miesiącu pali mi sie procek z płytą główną - wiadomo działanie jest proste: zakupuje nowa płyte z procesorem - instaluje system od nowa i to odrazu oznacza że już nie mam systemu legalnego i 250zł na system wykopałem w kosmos ?

Ps. Wytłumacz mi prosze dlaczego moje działanie nie jest legalne? i co w związku z tym powinienem zrobić z moim oryginalnym systemem ? Wyrzucić do kosza czy co ?

Poczytaj, dotyczy co prawda starego OEM XP ale warunki licencjonowania są tam dosyć dobrze wyjaśnione, MS aktywuje systemy po spaleniu płyty głównej, pod warunkiem że jest zainstalowany identyczny model, choć Sam w ten sposób łamie zapisy licencji OEM, jest to t.z.w. polityka prokonsumencka.

Zgadzam się, Jeśli Ci się zjara mobo i wymienisz na identyczny model, to nawet nie będzie problemu z aktywacją online. Sprawdzone na mojej Przyjaciółce, której skopało się mobo + dysk.

No ok ,ale odpowiedzcie co w przypadku kiedy nie zakupie takiej samej płyty tylko inną ? Oryginalny Windows do kosza, bo nie da się go legalnie zaktywować wg. Was ???

To nie wg.Nas, tylko zapisów licencji OEM.