Aktywacja windowsa na innym komputerze

(Ratelkris) #1

Witam, otrzymałem od znajomego płytkę i kod aktywacyjny do legalnego Windowsa home, kolega zapewnił mnie że jest ten kod w tej chwili już nie wykorzystywany i pada tu pytanie czy mogę użyć tej płyty na swoim komputerze, jak mogę sprawdzić czy owy kod jest aktualny.

(prz3m3k84) #2

Jeśli nie będzie aktualny, to nie przejdzie aktywacji, tyle. Jeśli chcesz być legalny, to poproś jeszcze od niego dowód zakupu tego Windowsa.

(Ratelkris) #3

OK, dzięki za radę

(Semtex) #4

Zależy na jakiej licencji jest ten Windows, jeżeli jest to OEM to system nie przejdzie aktywacji, jeżeli jest to BOX i rzeczywiście nie jest nigdzie zainstalowany to nie powinno być problemu z aktywacją online, gdyby wystąpiły problemy to możesz jeszcze próbować aktywować telefonicznie, jednak wszystko zależy od tego jaki typ licencji posiadasz na ten system.

(Apofis) #5

Dlaczego miałoby nie przejść aktywacji ?

Mam system XP Home OEM używałem go od roku czasu, jednak zmodernizowałem całkowicie swojego kompa, czyli tym samym "zmieniłem kompa" zainstalowałem ten sam system i jest ok. Aktywacja zakończona pomyślnie :slight_smile: Wymieniłem praktycznie wszystko oprócz budy i CD ROMU.

Oczywście podczas aktywacji, musiałem zadzwonić do MS po nowy identyfikator (6 czy 7 bloków cyfr) klucz jednak pozostaje niezmienny !

Tym samym System wciąż oryginalny i w pełni legalny w wersji OEM na zupełnie innym kompie !

(Dritone) #6

To, że udało ci się przejść aktywację, to nie znaczy, że to legalne - bo w tym wypadku akurat nie :wink:

(Apofis) #7

NIE ?

Dlaczego NIE ?

Skoro np miałem jakiegoś tam kompa i zakupiłem system i go zainstalowałem - czyli to proces legalny i standardowy.

I teraz np po miesiącu pali mi sie procek z płytą główną - wiadomo działanie jest proste: zakupuje nowa płyte z procesorem - instaluje system od nowa i to odrazu oznacza że już nie mam systemu legalnego i 250zł na system wykopałem w kosmos ?

Ps. Wytłumacz mi prosze dlaczego moje działanie nie jest legalne? i co w związku z tym powinienem zrobić z moim oryginalnym systemem ? Wyrzucić do kosza czy co ?

(Semtex) #8

Poczytaj, dotyczy co prawda starego OEM XP ale warunki licencjonowania są tam dosyć dobrze wyjaśnione, MS aktywuje systemy po spaleniu płyty głównej, pod warunkiem że jest zainstalowany identyczny model, choć Sam w ten sposób łamie zapisy licencji OEM, jest to t.z.w. polityka prokonsumencka.

(prz3m3k84) #9

Zgadzam się, Jeśli Ci się zjara mobo i wymienisz na identyczny model, to nawet nie będzie problemu z aktywacją online. Sprawdzone na mojej Przyjaciółce, której skopało się mobo + dysk.

(Apofis) #10

No ok ,ale odpowiedzcie co w przypadku kiedy nie zakupie takiej samej płyty tylko inną ? Oryginalny Windows do kosza, bo nie da się go legalnie zaktywować wg. Was ???

(Semtex) #11

To nie wg.Nas, tylko zapisów licencji OEM.