Aktywacja Windowsa XP na drugim komputerze

Witam,

Mam pytanie czy jak aktywuje Windows XP, który był i jest już aktywowany na drugim komputerze to co się stanie???

Wiem, że to nielegalne ale jestem ciekawy.

Nic się nie stanie, chyba że będzie jednocześnie zainstalowany na dwóch komputerach. Wtedy Microsoft być może wykryje ten fakt, zablokuje klucz i nie da się więcej aktywować. Przy XP Pro być może narzędzie WGA wyświetli informację o nielegalności WIndowsa.

Ale samo przeniesienie Windowsa na inny komputer (po skasowaniu z poprzedniego) może się udać, bo przewidziana jest możliwość modernizacji sprzętu i wymiany części po awarii.

To możliwe także w przypadku wersji OEM?

Bo myślałem, że po prostu gdy zainstaluję na innej maszynie to system całkowicie okaże się nie legalny…

W wersji OEM system przypisany jest do konkretnego komputera. Zainstalowanie go na innym komputerze (nawet, gdyby zdeinstalowało się go z pierwszego PC) jest w świetle licencji OEM nielegalne. I tyle.

OK, wiem o tym.

Mnie tylko ciekawi czy po prostu to przejdzie - nie zamierzam tego robić - zwykła ludzka ciekawość…

Też mnie ten fakt ciekawi :wink: Bardzo żałuję, że nie kupiłem BOXa Win7 za 499zł i nie wiem, czy stać mnie będzie na system za 800zł (a raczej na pewno nie). Problem w tym, że najpewniej końcem 2010 roku zmodernizuję komputer i chciałbym popracować dłużej na kupionym OEMie. Z tego co słyszałem, to ponownej aktywizacji można dokonać przez telefon gdy pójdzie np. płyta główna, bo do niej system jest przypisany. A że moja jest z 2006 roku to prawdopodobieństwo “zepsucia” jest spore :wink: Więc: mając OEMa, w jaki sposób będzie udowodnione, że system jest zainstalowany na prawowitej maszynie, mając grzecznie w pudełku naklejkę i instrukcję?

I dalej dajesz dowody na to że nie poczytałes licencji. Tu nie chodzi o to czy udało ci się oszukać, panienkę, czy robota z infolini M$. Co z tego że drugi raz aktywujesz OEMa a nowej MOBO jak i tak czy siak będzie to oszustwem w myśl EULi na ktorej postanowienia się zgodziłeś w momencie instalacji OEMa.

Ja miałem wymienianą płytę główną przez HP. Odesłałem im laptop i wymienili mi płytę główną na zupełnie nową - chociaż na identyczną jak poprzednia. W takim razie mam teraz nielegalną Vistę?

OEM przypisuje się do płyty głównej. M$ nie wydaje mi się żeby ci aktywował. Pozostaje…

Linux :slight_smile:

@ StreaM*

a możesz mi powiedzie, gdzie tak jest napisane? Ja naprawdę szukam tego zapisu, o którym wielu mówi, ale nigdzie go na piśmie nie mogę zobaczyć. EULA mówi o przypisaniu systemu do komputera , a nie do któregokolwiek konkretnego komponentu tego komputera.

OTy > kosz.

Z tym, że płytę główną można uznać za cały komputer, no bo bez niej nic byś nie zdziałał, co Ci po procesorze, dysku twardym skoro nie masz płyty głównej, w końcu po to nazywana jest główną, bo jest centrum komputera. Dla Ciebie komputer to ta skrzynia, dla innych skrzynia z klawiaturą i monitorem a dla Microsoftu komputerem może być właśnie płyta główna, pojęcie komputera powinno być też określone w EULA. Poza tym nie chodzi zapewne o sam zapis licencji, tylko domyślam się, że narzędzia aktywacyjne czy co to tam sprawdza system automatycznie przypisuje wersję systemu do danej płyty głównej.

Myślę, że szczegółową odpowiedź na twoje pytanie uzyskasz, dzwoniąc do Microsoftu i oni powinny wyjaśnić czy system przypisuje się automatycznie do jakiegoś komponentu komputera czy nie :slight_smile:

Pozdrawiam!

Na potwierdzenie powyższego:

http://www.dobreprogramy.pl/Jak-zalegal … 11344.html

Podobne stanowisko zajmują pracownicy M$ Poland w wywiadach zamieszczonych na łamach Vortalu.

Co nie zmienia faktu że instalacja OEMa na drugim komputerze równocześnie może doprowadzić do zablokowania CDKEYA.