Aktywacja XP OEM na dwóch kompach

Witam

Mam w laptopie Viste, którą chcę zamienić na XP. Jeszcze nie kupiłem XP, bo mam z tym problem (trudno już dostać XP), więc przyznam szczerze, na kilka chwil spiratowałem komp, instalując oryginalnego XP SP3 OEM z komputera stacjonarnego. Wcześniej utworzyłem obraz Visty, żeby szybko do niej wrócić. Po instalacji XP z ciekawości aktywowałem system, żeby sprawdzić co się stanie. I ku mojemu zdziwieniu, chociaż ta sama kopia była aktywowana i zainstalowana na kompie stacjonarnym to na laptopie bez problemu się zaaktywowała przez internet - a przecież nie powinno tak być, skoro była aktywowoana na jednym sprzęcie (bo to OEM). I teraz moje pytanie: nie jestem piratem i nie zamierzam takich rzeczy robić, ale gdybym usunął XP ze stacjonarnego, przelepił certyfikat na laptopa to kto by mi udowodnił, że nielegalnie używam system? Po co ta cała aktywacja, skoro nielegalnie mi się zaaktywowała ?

to tak jak byś używał tego samego dowodu rejestracyjnego do innego auta…i sam odpowiedz sobie czy to było by oszustwo…

No wlasnie jak to jest z ta aktywacja OEMów. Ostatnio w prawie identyczny sposob aktywowalem bez problemu Viste HP, co również bardzo mnie zadziwiło.

OEM był przypisany dożywotnio do sprzętu na którym go zainstalowano… był jakiś przypadek gdzie koleś sądził się bo mu zarzucono używanie nero z inną nagrywarką niż zakupił softa w wersji oem (poprzednia uległa awarii, a nie była juz na gwarancji), wygrał sprawę , ale to było w Niemczech i ma się nijak ich orzecznictwo do naszego… w PL wszytko z win oem jest ok póki nie wymienisz płyty głównej… bodajże to jest wyznacznikiem …

No tak ale jak to jest ze aktywowany juz wczesniej system (powtarzam OEM!), po wymianie plyty glownej na zupelnie inna niz byla, od tak po prostu aktywowal sie bez problemu na tym samym kluczu?

Podejrzewałbym tu raczej błąd ze strony Microsoftu, być może serwer źle zweryfikował wersję systemu, tak samo jak zdarzają się podobno negatywne testy legalności na legalnych kopiach systemu :slight_smile: Albo ta cała ich aktywacja to jest jeden wielki pic na wodę :slight_smile:

Pozdrawiam!

Ogólnie to z OEMem jest tak, że jak się aktywuje ludzie zmieniają komputery w świadomości że legalne to, a Microsoft chyba wierzy w ludzkie sumienie, że użytkownik wydając raz kase przy zmianie komputera kupi następny oem. Sam miałem home xp zakupiony z klawiaturą i 3 razy zmieniłem komputer i była aktywacja, ale poszedłem po rozum i w promocji kupiłem wersje uaktualnienia do pro Box i z głowy mam oemy.

pysiu ,

Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif