Aktywacja zapamiętywania gdzie skończyliśmy dowolne wideo w Firefox

Czesc

Czy da się ustawić tak Firefoxa aby zapamiętał gdzie skończyłem oglądać dany filmik na Youtube albo innych stronach z filmami?

W przeglądarce Brave albo Vivaldi (nie pamiętam, może nawet w obu?) jest taka domyślna opcja, że jak oglądasz filmik na Youtubie i nagle wyłączyć kartę / zamkniejsz przeglądarkę albo zwyczajnie wyłączysz komputer.

To możesz wznowić oglądanie filmu tam gdzie skończyłeś, nawet po kilku dniach jak zapomnisz o tym filmie i do niego wrócisz to jest zapamiętany stan sprzed wyłączenia.

Wiecie czy da się tak skonfigurować Firefoxa albo czy istnieje rozszerzenie do uzyskania takiego efektu? Chociaż szczerze wolę mieć jak najmniej rozszerzeń.

YouTube to ma z dokładnością do minuty (najwyżej trzeba pamiętać o założeniu fejkowego konta Google jak w Brave/Vivaldi nie pamiętasz na jakie konto się logowałeś), podobnie HBO Max - oba bez dodatków/rozszerzeń.

Chyba nawet Disney+/Netflix zapisuje gdzie przerwałeś.

Więc do ogarnięcia zostały by np. CDA.

W FF jest rozszerzenie o nazwie Video Resumer

P.S. Na YT działa. Czy na innych? Sprawdź.
Ale uwaga. Nie jest non stop monitorowane przez Mozille w kwesti bezpieczeństwa.

Nie może działać na innych domenach, autor ograniczył uprawnienia do 2:

Musiałby je sforkować i zmodyfikować, że ruszy na każdej stronie WWW jak robi to Tampermonkey czy uBlock Origin:

  • :key: Access your data for all websites

Ja tam wolę wbudowaną funkcję w serwis nawet jak czasem jest o minutę do tyłu.

Po co się chłocze wymądrzasz?
Potrafisz zrozumieć co ktos napisał?

Video Resume

:man_facepalming:

Poza tym sa jeszcze inne rozszerzenia, np. Media URL Timestamper (resume playback)

P.S. To nie mój problem co ty wolisz.

:rofl: