Aktywacja

Witam mam problem otóż zrobiłem dziś formata i po wpisaniu klucza od windowsa (orginalny) wyskakuje 0xC004E003 sprawdzanie windows nie powiodło się. Dodam że klucz mam spisany z programu bo naklejka uległa zniszczeniu. Help mam 3 dni na aktywacje.

GEPARDTLL , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

Cześć

Przeczytaj: error code 0xC004E003

Próbowałeś dokonać aktualizacji systemu przed jego aktywacją?

Inne możliwości:

http://support.microsoft.com/kb/950755/pl

http://support.microsoft.com/kb/931276/pl

http://social.technet.microsoft.com/For … 6473f173c/

Jeśli to był laptop, lub komputer gotowiec, to klucz w preinstalowanym windowsie jest różny od klucza na naklejce. Żeby było ciekawiej, jeśli chcesz użyć czystej instalki, to potrzebny jest klucz właśnie z naklejki. Jeśli więc próbujesz instalować windowsa z innej “czystej” płyty instalacyjnej to oszczędź sobie kolejnych prób i przywróć windowsa z recovery.

Dzwonisz do MS i gadasz z autoamatem…

Na stronie microsoftu pisze wyraźnie:

Wiadomo, że aktywacja ma się zmieścić w 30 dni. Gdy tak się zdarzyło, że weryfikacja klucza wypadła niepomyślnie, to zimne nogi, bo są automatycznie pozmieniane klucze i wprowadzone blokady. Trzeba ponownie dokonać instalacji systemu, pamiętając, żeby klucz odpowiadał wersji windowsa. Sam klucz też musi być oryginalny.

Według mnie, format, to za mało, bo zawsze po reinstalu są pozostałości po uprzednio zainstalowanym systemie. No i niektóre wpisy mogą alarmować, że coś jest niezgodne. W folderze installer trafiałem na installery offica z datą sprzed reinstalacji systemu. U mnie program wyświetlał ten sam klucz, co jest na naklejce.

Jeśli masz pewność oryginalności klucza i wersji windowsa, to wykonaj nową instalację i odpuść sobie szybkie formatowanie, od nowa ustaw partycje. Gdy znowu nie przejdzie sprawdzenia zgodności, wgraj linuksa.

Dodane 31.03.2013 (N) 13:54

Naklejka pod baterią asusa uległa zniszczeniu?