Aktywator systemu WINDOWS 7 HOME PREMIUM

Witam, wczoraj oddałam komputer koledze do sformatowania, no i potrzebowałam szybko znów mojego komputera. I powiedział mi, żebym pobrała jakiś Aktywator Systemu Windows 7 Home Premium. Szukałam i szukałam , znalazłam na CHOMIKUJ ale jakieś w “partach” a nie umiem tego zapakować w jedną całość. Proszę o link do tego programu czy o jakąś pomoc :wink:

Nie masz naklejki z keyem na obudowie ? Jeśli masz to powinnaś mieć system taki jak pisze na naklejce. Żaden aktywator nie jest potrzebny. Aktywuj online / lub przez telefon.

Jeśli chcesz mieć obecny system a nie masz do niego key’a / systemu na licencji box to kup oryginalny system. Jeśli masz licencję na inny system to go przeinstaluj (w necie jest pełno dobrych porachników / filmików jak to zrobić)

a jak aktywować online? :wink: i mam naklejkę na laptopie :wink: to tez dłuższy tak?

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/activate-windows-7-on-this-computer

Pierw porównaj swój klucz z naklejki do tego w systemie (np programem aida), oraz sprawdź czy architektura (ilość bitów) systemu się zgadza (właściwości systemu / naklejka)

Później ew najpierw wejdź w właściwości mój komputer, a potem kliknij zmień klucz produktu (wpisz ten z naklejki), albo postępuj wg linka wyżej.

Jeśli masz naklejkę COA (Certificate of Authenticity - certyfikat autentyczności), to na niej masz kod przy pomocy, którego możesz aktywować system. Jeśli są z tym jakieś problemy, o pomoc możesz zgłosić się do polskiego oddziału Microsoft. Jeśli zainstalowany system, nie jest systemem oryginalnym, lub nie masz co do tego pewności, możesz przejść się dowolnego sklepu komputerowego bądź serwisu, tam powinni posiadać płyty z dowolną wersją systemu Windows i za niewielką opłatą mogą zainstalować Ci oryginalny system, który aktywujesz następnie swoim kodem. Jeśli na laptopie posiadałaś ukrytą partycję przywracania systemu do ustawień fabrycznych, możesz zgłosić się też do serwisu producenta, aby wgrali Ci na nowo taką partycję, lub spróbować skontaktować się z producentem urządzenia w celu przesłania płyty recovery, jeśli takiej nie masz lub takiej sobie nie przygotowałaś.

Tak na przyszłość, następnym razem nie dawaj laptopa do naprawy/reinstalacji systemu amatorom, to unikniesz takich problemów.

Aktywatory nie są Ci potrzebne w przypadku oryginalnego systemu operacyjnego Microsoft Windows i na tym forum nikt nie wskaże Ci źródła takiego oprogramowania oraz nie pomoże w jego instalacji. Wątek zamykam i pozostawiam dla innych, szukających podobnego problemu, aby nie musieli pytać o to samo.