Aktywowanie cyfrowej licencji na nowym komputerze (Win10)

Witam,
ostatnio wymieniłem parę części w swoim komputerze, a dokładniej płytę główną, procesor i pamięć RAM. Od razu po instalacji systemu zalogowałem się na swoje konto Microsoft, do którego mam przypisaną cyfrową licencję na Windows 10 (dodam, że klucz miałem jeszcze z czasów studiów, kiedy udostępnili platformę do legalnego pozyskania klucza do Win7 - potem był już darmowy upgrade do dziesiątki).

Ku mojemu zdziwieniu, przy próbie aktywacji wyskakuje błąd 0xc004f213. Z tego co czytałem jest to błąd spowodowany zmianą sprzętu, ale jednocześnie też znalazłem informację, że można przenieść cyfrową kopię na komputer, gdzie zmieniono podzespoły. Teraz się zastanawiam o co chodzi, bo jeszcze parę godzin temu logowałem się na poprzednim komputerze i działało. Dodam też, że od razu sformatowałem dysk tego starego komputera, a następnie usunąłem urządzenie, które jest powiązane z moim kontem Microsoft. Na chwilę obecną mam tylko ten nowy PC przypisany do konta. Jest jakaś możliwość, żeby dalej z tej licencji korzystać?

Pozdrawiam

Studenckie klucze są problematyczne i działają tylko na czas bycia studentem, potem nie.

Obstawiam odpowiedź negatywną, pewnie udałoby się bez problemu gdybyś miał zwykłego Windowa, ale ten darmowy chyba “na stałe” przypisano. Tzn. może to być zabezpieczenie przed handlem - musiałbyś zadzwonić do MS. Przedtem jednak spróbuj win 7-> win 10…

Odpowiedź :

Może już nie aktywować Windows 7 ponieważ klucz studencki stracił ważność i dostanie piękny monit, że przekroczony limit aktywacji klucza.

A to ciekawe, bo skończyłem studia 4 lata temu i ile razy instalowałem system tak tyle razy mogłem go aktywować.

To, że klucz daje się aktywować nie oznacza, że jest legalny. Klucze z Allegro po 4,50 zł/szt. też dają się aktywować. Do sprawdzenia legalności klucza można użyć Microsoft Genuine Advantage Diagnostic Tool

https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=52012

1 polubienie

Uczelnia raczej by nie udostępniała nielegalnych kluczy, tym bardziej, że pochodziły one z programu MSDNAA

A ile razy go aktywowałeś? Ja nie pamiętam czy z 5 czy 7 razy kiedyś i dostałem monit o przekroczonym limicie aktywacji klucza, ale to tak się zbiegło, że było to po studiach. I też miałem w wspomnianej licencji msdnaa.

…to tylko zasłyszane od znajomego, ale podobno polityka MS jest taka, że klucz studencki możesz wykorzystywać po skończeniu studiów, ale na danym komputerze, tzn. po obronie nie musisz robic format c.Podobno ten znajomy dzwonił pytać i uspokoili go, że nie musi formatować się :wink:

Od początku studiów miałem ten sam PC - nic nie zmieniałem. Tzn. od 2010. Od tego czasu zrobiłem kilka formatów i po którymś z rzędu klucz msdnaa nie chciał się aktywować (mój studencki) i dostałem informację, że przekroczyłem limit aktywacji. Czyli coś jest na rzeczy, co nie?

Aktywowałem go jakoś 3 albo 4 razy w sumie

Nie rozumiem, o co ten lament. Nie jesteś już studentem, więc nie przysługują ci narzędzia, jakie uczelnia udostępniła na czas nauki. Kup sobie za 5 zł na allegro klucz do systemu i będzie tak samo zgodny z licencją, jak ten twój, bo szkoda czasu na rozczesanie tego.

1 polubienie

Nope.

7. Czy można używać oprogramowania DreamSpark Premium po zakończeniu studiów? Tak. Student, który zakończył edukację, może w dalszym ciągu niekomercyjnie (w celach niezarobkowych) używać oprogramowania DreamSpark Premium. Może dalej korzystać z poprawek (np. za pośrednictwem Windows Update). Może również wykonywać kopie bezpieczeństwa takiego oprogramowania oraz je odtwarzać. Nie może jednak uaktualniać go do innej wersji (przykładowo mając Windows 7 z DreamSpark Premium nie można go uaktualnić do Windows 8). Nie może także instalować tego oprogramowania od nowa (np. Po formatowaniu dysku lub po jego wymianie) - może za to odtworzyć system z obrazu stworzonego wcześniej – data instalacji musi być wcześniejsza niż wygaśnięcie konta użytkownika w systemie ELMS.
Dokładnie to co mówiłem, można korzystać, nie można instalować uaktualniać, czyli chyba znajomy miał arcje :wink: https://eia.pg.edu.pl/documents/1189298/31653046/Najczęściej%20zadawane%20pytania%20dotyczące%20DreamSpark.pdf

Tak czy siak, autor złamał chyba wszystkie podane przez ciebie warunki zachowania licencji: zmiana sprzętu, upgrade systemu, nowa instalacja.

1 polubienie

Dam jedną sugestię jeszcze i nie mam pomysłu. Normalnie upgrade można przenieść. Zależnie czy to Windows 10 home/pro. Wprowadź klucz, który był globalnie przypisany przez MS po upgrade i który w normalnych warunkach służy tylko do instalacji. Mówię o kluczu generic pro lub home. Jeżeli byłeś upoważniony do upgrade, to powinno ci aktywować system. O nich już kiedyś wspominaliśmy i nie wiem czy jest sens znowu pisać te dwa klucze.

Zgadza się, na to wygląda. Pamiętam, jak dziś: nim kupiłem sobie office student 2003 15 lat temu, to dzwoniłem zapytać :wink:

Co nie zmienia faktu, że tylko studenckie licencje na oprogramowanie są problematyczne. Teoretycznie inne możemy przenieść na nowy sprzęt w strefie UE (nasze prawo pozwala). OEM/BOX/Upgrade, tak studenckie widzę, że mają jakieś lepsze zabezpieczenia przed przenoszeniem. Ale czy prawo UE pozwala je przenieść, tego nie wiem.