Aktywowanie systemu przy każdym włączaniu komputera

Witam Was drodzy użytkownicy Windows 8.

 

Zanim napiszę w czym mam problem chciałem powiedzieć, że mój komputer był w serwisie HP. Panowie wymienili płytę główną do której był przypisany kod aktywacyjny do systemu i nie wymienili dysku twardego. W rezultacie pojawia się monit że mam nieaktualny kod aktywacyjny ponieważ “został już użyty na innym komputerze”. Skonsultowałem się w tej sprawie z pomocą techniczną HP. Otrzymałem nowy kod do systemu - wszystko szło w porządku. Pojawiła się informacja “to już wszystko dziękujemy”.

Problem w tym, że po włączeniu i wyłączeniu komputera system nie zapamiętuje nowego kodu i ustawień i od nowa pokazuje informacje żeby wpisać kod. Jak wpisuję znów jest wszystko w porządku i tak w kółko się to powtarza. Pomoc techniczna się wypina zalecając kontaktowanie się z Microsoft bądź przywrócenie systemu z partycji recovery.

 

Czy macie jakieś pomysły jak na stałe przypisać kod aktywacyjny?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

 

 

 

Laptop:

Jaki kod Ci podali ? Wymienili Ci płytę, w biose jest zaszyty twoja aktywacja na ten komputer, wymieniając płytę zmieniło się ID urządzenia. Trzeba wpisać klucz z na kleiki i aktywować telefonicznie, podajesz wygenerowane ID twojego sprzętu, na infolinii Ci poradzą ID do aktywacji.

 

Można recovery zrobić i to powinno teoretycznie pomóc.

 

Inna opcja można odinstalować ten klucz, co masz, uruchomić ponownie, podać jeszcze raz ten klucz czyli go ze tak powiem zainstalować a następnie ten kod co Ci podali, podejrzewam ze ID.

Nie mam żadnej naklejki z kluczem:)

Zadzwoniłem do Microsoft. Opisałem problem, kliknęli coś u siebie w komputerze i działa jak powinien :slight_smile:

Problem rozwiązany.