Akumulatorki, ile ładować?

Witajcie, mam takie pytanie, mam ładowarkę firmy Trust, model 220BS info o niej:

Power Rating: 220 - 240 VAC

2x AA: 2.8V / 155 - 165 mA / 0.924 VA

2x AAA: 2.8V / 65 - 75 mA / 0.42 VA

Wczoraj zakupiłem akumulatorki NiMH rozmiaru AA o pojemności 2700mA, pytanie moje jest następujące: jak długo taką ładowarką powinny się były ładować takie akumulatorki?

Ja mam podobne akumulatorki i ładuje je około 16h.

Lepiej więcej niż mniej :]

Ale przeładowanie też na nie najlepiej nie działa.

polecam kupić ładowarke w której zapala sie dioda iż są naładowane :smiley: u mnie 2100 mAH ładują sie 2,5h 8) za łądowarke na allegro zapłaciłem jakies 40zł

Ale pierwszy raz i tak sie dłużej powinno ładowac.

około 24 H a później wyłącz za długo to to nie bedzie ładuj tak pierwsze ze 3,4razy a póxniej tak jak radzi dary

Zależy od ładowarki, pojemności akumulatora.

Polecam kupić ładowarkę która przestaje dostarczać prąd do akumulatorków po ich naładowaniu i sygnalizuje ten stan np. zapaleniem LEDa 8)

Zapalenie leda w nocy Cię nie obudzi i akumulatory mogą zoastać “przeładowane” przez co stracą na swojej żywotności :lol:

doszedłem już jak to jest :wink: aku ma pokemność 2700 mA, ładowarka na wyjściu przy dwuch aku rozmiaru AA daje od 155 do 165 mA na godzinę, więc należy ładować około 17 godzin. Wniosek: zakupić lepszą ładowarkę.

w ładowarce którą ja mam po naładowaniu sie akumulatorków pojawia sie zielona lamka ktora sygnalizuje naładowanie sie akumulatorkow nastepnie wchodzi w tryb :

źródło taką własnie mam :slight_smile: i polecam