Akumulatorki odpowiednie do aparatow fotograficznych

Akumulatorki odpowiednie do aparatow fotograficznych

 

 

Kupowałem Ni-MH 1,2 V GP, Energizer np. 2650 mAh ale po prostu bardzo szybko się wyczerpują…

Aparat zazwyczaj pobiera duży amperaż i mimo, że napięcie jest jeszcze dobre 1,3 V… 1,35 V …to pokazuje baterie wyczerpane…

 

Potrzebuje “mocne” akumulatorki…

 

Zapomniałem nazwy… Jakie są jeszcze inne niż Ni-Mh ??

i żeby napięcie nominalne było wyższe niż 1,2 V na jedno ogniwo

Niegdyś korzystałem z akumulatorków Eneloop.

Nie miałem do nich zastrzeżeń.

Jeśli aparat nie wykrywa sam rodzaju włożonych ogniw, spróbuj poszukać takiej opcji w jego ustawieniach. Miałem kiedyś kompakt Samsunga i taki sam problem. Po przestawieniu z baterii na akumulatorki zaczął prawidłowo wskazywać stopień naładowania.

 

Są na rynku ładowalne baterie alkaliczne o napięciu 1.5V, ale ze względu na małą wydajność prądową, absolutnie nie nadają się do aparatów i lamp błyskowych.

krowasc - Li-Polymer  i litowe (litowe na pewno wydajniejsze i bez efektu pamięciowego)

 

Aparat Nikon Coolpix L20

 

 

Szukam ładowarki do aku. + dobre aku. R6 Litowe, gdzie kupić tanio?

Po co pamiętać nazwę, w 5 sekund w np. Google byś znalazł, ale w twoim przypadku to normalne, że Ci się tego nigdy nie chce.

 

To są np. litowo/manganowe i srebrowe.

Są lepsze ale do innych zastosowań…

Mają bardzo małą wydajność prądową i pojemność, nadają się do urządzeń z bardzo małym poborem prądu przez długi okres (nawet kilka lat)

Do aparatu foto musi być ogniwo o dużej wydajności prądowej, bo aparat zwłaszcza pierwszym etapie ładowania pobiera duży prąd.

Cedar - bzdury piszesz, akurat najbardziej zalecane są Lithium (Litowe) dla aparatów fotograficznych… mają dużą sprawność energetyczną. Są droższe niż “Niklowo-Wodorkowe” a o ładowarkach już nie wspomne…

 

Zastanawiam się jeszcze nad zakupem innego aparatu, który być może nie będzie używać popularnych AA(R6) jak w NIKON , a akumulatorek specjalnie przystosowany do aparatu…

 

Kiedyś miałem  polimerowa baterię, mały rozmiar a ogromna pojemność :wink: np. używałem w telefonie- bardzo długo wytrzymywała bateria…

Skoro jesteś taki “mądry” to po co ten wątek zakładasz?

Pytałeś o ogniwa tego typu jak do płyty głównej komputera, więc dostałeś odpowiedź - to są litowo/manganowe o dużej sprawności ale ich wydajność prądowa jest bardzo mała.

 

Litowe do aparatów to są te tzw “dedykowane” a nie jako ogniwa np. R6 o napięciu nominalnym 1,2 V

 

 

Najlepsze akumulatory R6 1,2 V do aparatów foto to:

Sanyo Eneloop,

Duracell ActiveCharge/StayCharged,

GP ReCyko+,

Panasonic Infinium,

Sony Cycle Energy

Varta Power Accu Ready2Use

Cedar - Chodziło mi o samą nazwe “Litowe” nie moglem sobie przypomnieć nazwy… ale teraz już wiem :wink:

 

No i sprawa najważniejsza Litowe mają wyższe napięci niż 1,2VNi-MH  (1,3 … i jeszcze inne dokładnie nie jestem pewny)

 

Im wyższe napięcie tym lepiej gdyż…

 

Aparat:

1,2 V = 0,6 A

1,5 V = 0,4 A

 

Drugim powodem jest to, że chcę zapytać o akumulatorki o niskim samorozładowaniu i wysokiej pojemności Ah (lub mAh)

@djzon-“gdzie kupić tanio?”

Zapewniam Cię że wtedy kupisz dwa razy!.

To że do aparatu można włożyć aku formatu R6 uważane jest jako zaleta.

W przypadku rozładowania aku i niemożności naładowania ich, kupujesz zwykłe baterie i działasz dalej. Dowiedz się też ile kosztują aku"dedykowane", często koszmar!.

http://www.google.pl/url?q=http://www.pcworld.pl/artykuly/400726_2/Test.akumulatorkow.AA.Najlepsze.baterie.Ni.MH.wielokrotnego.ladowania.html&sa=U&ei=8yFGVfWxMKPTygPPkoCgAg&ved=0CBgQFjAF&sig2=zoI3KixWRhk7_SWHoR8d9w&usg=AFQjCNFbi8P10ThmPkfFyxo18XbIW1dG6g

Doszłem do wszystkich ustawień aparatu …

Zmieniłem z Alkaline (domyślne) na Ni-MH

Akurat były ustawienia

Alkaline

Ni-MH

Lithium

Jednak podziałało tylko chwilę nawet jeśli wybrałem Ni-MH.

Ni-MH - mają poważną wadę:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_pami%C4%99ci

Trudno cokolwiek na to poradzić…

Szukam więc ogniw wielokrotnego użytku bez efektu pamięci

np. Dedykowane:

http://www.nikon.pl/pl_PL/product/accessories/coolpix/coolpix-power/batteries/en-mh2-rechargeable-aa-batteries

nie ma ich na ALLEGRO

Akumulator EN-MH2 typu AA
Kompatybilne z






COOLPIX L620
COOLPIX L840
COOLPIX L20
COOLPIX L19
COOLPIX L22
COOLPIX L21
COOLPIX L110

Efektu pamięci nie posiadają accu kwasowe i zasadowe !