Akumulatory do aparatu a ładowarka

Witam!

Posiadam aparacik Canon PowerShot A720 IS - nówka, ale właśnie wrócił z servisu (pixel). Reklamowałem też długie myślenie aparatu… Okazało się, że mam zbyt słabe akku. Posiadam [KLIK > HAHNEL POWERSTATION VENTRA, 4x2500, 4h](http://www.agito.pl/zestawy_uniwersalne_ladowarka akumulatory/hahnel_powerstation_ventra 4xaa2500mah.1214.36005.html)

Poczytałem troszkę i myślę sobie kupić jakieś lepsze akku - Energizery??? Z tego co wiem będzie to o wiele lepsze niż to co mam teraz… Nawet servisant mi polecił tę firmę. Jednak teraz nasuwa się pytanie - CZY MOGĘ KUPIĆ SAME AKKU I ŁADOWAĆ W TEJ ŁADOWARCE HAHNELA, KTÓRĄ POSIADAM??? Będzie to tańsze rozwiązanie, ale czy bezpieczniejsze? Tzn czy nie zaszkodzi to Energizerom? Nie chcę ich uszkodzić…

Proszę o podpowiedź - czy po zakupie Energizerów o poj. 2650mAh lampa będzie się szybciej ładowała? Wg servisanta tak. Czy to dobry wybór? Może macie jakieś sugestie? I czy dobrym rozwiązaniem jest ładowanie ich w mojej ładowarce hahnela? :slight_smile:

Z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam

Voytec

Powinieneś był sprawdzić jaki jest prąd ładowania tej ładowarki, jeżeli jest zbyt duży, to może to skrócić żywotność akumulatorów. Natomiast co do czasu ładowania lampy błyskowej, to pojemność akumulatora nie powinna mieć żadnego wpływu na prędkość ładowania się lampy błyskowej (wolny czas ładowani lapmy błyskowej w modelach z serii A7xx to niestety standard u Canona), wpływ raczej może mieć jedynie napięcie, a to powinno być takie same (1.2V) na wszystkich akumulatorach o ile nie są uszkodzone.

Na ładowarcę widzę (piszę co ważniejsze):

Output: 4,48VA (max)

AA: 2,8V/5,6V 800mA

AAA pomijam.

Co więc radzisz? Servisant powiedział, że jak kupię lepsze akku to czas oczekiwania się skróci… Nie chcę wydać kasy na marne… (obecnie akku mam ;p)

Może ja teraz coś dodam. Myślę, że trzeba sprawdzić napięcie akumulatorów, które posiadasz, bo… wcale nie muszą mieć napięcia ok 1.2V a mniej. Nie pojemność wpływa na pracę tylko napięcie. Aparat powinien zaakceptować niższe napięcie 1.2 zamiast 1.5 ale wcale nie musi (różnica 0.6V) może mieć znaczenie. Być może powinien pokazywać nawet przy naładowanych akku niski stan baterii.

Kup 2 baterie zwykłe i zobacz jak pracuje aparat (ale nie jakieś Varty tylko zwykłe i tanie). Jeśli się nie zmieni to wina …hmmm sprzętu lub softu aparatu. Są w sprzedaży baterie z przeznaczeniem FOTO ale z nimi można sobie dać spokój.

Zakup firmowych akku jest pomysłem dobrym samym w sobie. Wszystkie wynalazki (mega pojemności np. na allegro 3800) to dno. Lepiej mieć firmówki o mniejszej pojemności niż tanie akumulatory. Te tanie padają, maleje ich pojemność i takie tam.

Ciekawy jestem rozwiązania problemu…

Pozdrawiam

Dzisiaj zakupiłem w kiosku 2 baterie za 4zł… niestety w pośpiechu okazało się, że facet mnie okantował i dał zwykłe :evil: - zrobilem 3 fotki z lampą i baterie zdechły :mrgreen:

No ale kurde poszedłem na spokojnie do sklepiku miejscowego i wydalem kolejne 4zł na baterie ALKALICZNE Fujitsu - ok już lepiej… No ale co? RÓŻNICY ŻADNEJ NIE WIDZĘ - APARAT PO ZROBIENIU FOTKI DALEJ ZAMULA - Tj czas oczekiwania do zrobienia następnego zdjęcia z lampą wynosi jakieś 5-10sek - różnie bywa (czas mierzony z akku, na bateriach to samo).

CO O TYM SĄDZICIE??? Myślę, że chyba raczej nie warto w tej chwili wydawać kaski na akku, skoro mam i działają… Jeśli nowe poprawiłyby szybkość ładowania no to co innego… ale skoro ma być to samo to po co kase wydawać… Swoją drogą kuzynek ma jakiś kompakcik soniacza z akku od Sony i w porównaniu z moim no to nawet chwilkę dłużej myśli :smiley: (jego dłużej, mój krócej). Z tym, że u mnie mam czarny ekran, a u niego normalnie, no ale foty z lampą i tak nie zrobi…

Pozdro

Wynika z tego, że to jednak wina aparatu… pracę mogłyby poprawić baterie FOTO ale to zbyt duży wydatek jak na całe życie aparatu.

Jeśli przyzwyczaisz się do takiej pracy aparatu to OK (ewentualnie zmiana softu w aparacie, choć nie jestem pewien czy w tym modelu można).

Jeśli będzie to upierdliwe zastanowiłbym się nad sprzedażą aparatu i zakupem innego puki jeszcze trzyma cenę. Podstawa to robić foty i mieć z tego przyjemność :slight_smile:

Jako ciekawostkę dodam, że przy lustrzankach hmmm Nikona dodatkowa lampa błyskowa SB-600 jest na 4 baterie a model wyższy SB-800 na 5 ale może pracować na 4. Piąta bateria jest opcjonalna i służy tylko szybszemu ładowaniu się lampy.

Pozdrawiam

Voytec , tak jak pisałem wcześniej, seria A7xx znana jest z długiego czasu ładowania lampy błyskowej i po własnych obserwacjach związanych z A700 raczej uznał bym go za ‘normalny’. Jeżeli kolejne zdjęcie chcesz zrobić bez lampy błyskowej, to być może uda się trochę oszukać aparat przechodząc po zrobieniu zdjęcia do trybu oglądania zdjęć i z powrotem do trybu ich robienia, ale sam oceń czy w Twoim przypadku zyskujesz cokolwiek na czasie (pomijam czas na ładowanie się lampy bo ona i tak i tak musi się naładować, takie działanie ma sens tylko jeżeli kolejne zdjęcie miało by być zrobione bez lampy).

Airborn , hehe, czasami robiłem tak jak mówiłeś :mrgreen: :stuck_out_tongue:

A co do kupna innego aparatu to ODPADA, bo ten jest nowiutki i jestem z niego bardzo zadowolony (no oprócz tego małego niedociągnięcia). Może jestem przewrażliwiony… Niby kolesiowi w servisie szybciej się ładowała, ale wiadomo? Może właśnie tak samo jak mi… tylko, że ja jestem taki, że muszę mieć wszystko na cacy 8)

Czyli wniosek jeden -> kompakcik na 2 baterie = długie ładowanie lampy :smiley:

No i u kuzynka na Soniaczu jest tak samo :slight_smile: hehe. Na jego akku (2100mAh Sony) u mnie jest tak samo, czyli ten Hahnel nie jest jeszcze taki zły :slight_smile: Czyli teraz wstrzymuję się z zakupem Energizerów - jak mi te siądą no to wtedy zapewne kupię coś lepszego… :smiley:

Chyba dobrze myślę? :slight_smile: Wkurzające jest to czekanie, bo czasami “obiekt” ucieknie z kadru, no ale idzie się przyzwyczaić :smiley: W końcu nie jestem PRO i nie będę strzelał seriami z lampą :D… Hehe, jak mnie bardziej wciągnie to zakupię lustrzankę - jednak do tego jeszcze dłuuuga droga :slight_smile:

Dzięki wszystkim za pomoc

Pozdro