Akumulatory do aparatu (mAh)

Jakie akumulatory do aparatu polecacie? (paluszki) Mam 3 typy: GP 1600 mAh, XEnergy 2600 mAh i Eneloop 2000 mAh. A może macie jakieś własne propozycje?

z doświadczenia…

eneloop, energizer, duracell i jak dla mnie to nawet pentagram się sprawdza (ale tych używałem tylko AAA)

Zasada jest prosta - bierzesz markowe z jak największą pojemnością.

Ponieważ XEnergy nic mi nie mówi, z tych trzech wybrałbym Eneloopy.

Ale to są paluszki AA(R6) czy AAA(R3) ??

Polecam Firmę GP, Philips, Sony i szukaj jak najmocniejszych im więcej mAh tym dłużej Ci będą trzymać, najlepiej w przypadku AA to ok. 2700-3000mAh, natomiast AA to ok 1500mAh.

nie kupuj żadnych tandetnych podróbek po 2zł na allegro bo ich okres żywotności wynosi kilka miesięcy i w zimie podczas niskich temperatur lubią się bardzo szybko rozładowywać nawet jeśli nie są w użyciu ;/

Polecam GP 2700 mAh. Te akumulatorki to rewelacja.

Mi chodzi o AA (R6). Problem w tym, że np. eneloopy po 3 dniach od naładowania już w połowie są puste… GP trzymają lepiej, XEnergy średnio, ale to może dlatego ze mają największą pojemność, to dłużej wytrzymują od eneloopów.

Oczywiście markowe - Energizer, Duracell, sam tez uzywam i polecam GP 2700, no i oczywiście Eneloop.

Interesująco wyglądają też alkaiki Pure Energy, będzie trzeba kiedys to potestować. Szkoda tylko że wymagaja dedykowanej ładowarki.

http://www.fotografuj.pl/News/Pierwsze_ … ce/id/3457

A te 3 dni o których piszesz, to radzil bym format zrobić i zobacczyć jak potem będą trzymały.

Ja tam z enkami nie miałem problemów, trzymają mi ladnie, chociaż częściej korzystam z pojemniejszych GP.

Inna sprawa też to źródło pochodzenia. Aku nie kupuję nigdy na allegro - no chyba że z pewnego, sprawdzonego źródła. Inaczej można się nieźle naciąć.

Moze głupie pytanie, ale jak poprawnie zrobić format?

Zaleca się kilka razy wyładować takie akumulatorki do końca i załadować do końca.

Wsadzasz do napędu płytę Windows, restartujesz kompa. Kiedy pokaże się napis “Dowolny klawisz spowoduje start z dysku CD/DVD”, naciskasz ten dowolny klawisz (tylko nie Shift). Dochodzisz do etapu, gdzie masz wybór partycji na której chcesz zainstalować system. Kasujesz partycję/e którą/e chcesz sformatować i tworzysz od nowa. Kontynuujesz instalację.

Akumulatorów się nie formatuje tylko FORMUJE.

http://pytamy.pl/guidebook/formatowanie-baterii02/1 (poza błędnym nazwaniem czynności “formowania” a nie formatowania poradnik jest dobry) - poczytaj.

Naładować do pełna i rozladować - czynność powtórzyć do uzyskania pełnej pojemności przez ogniwo.

Najczęściej spotyka się info że nalezy powtórzyć 3x, ładując za kazdym razem przez 12h.

Część ładowarek ma funkcję rozladowywania aku, czy nawet pełnego formatowania. Ja robię wszystko z poziomu ładowarki BC-700.

Warto wspomnieć, ze rozmiar “efektu pamięci” zalezy od rodzaju ogniw. Niklowo-kadmowe są pamiętliwe, natomiast polimery już w znikomym stopniu. Jednak formatowanie nówek nigdy nie zaszkodzi - zwłaszcza jak na starcie są z nimi jakies problemy.

Kpc21, w odniesieniu do tej czynności stosuje się zamiennie terminy formatowanie i formowanie.

A aż takim purystą nie jestem by rozwodzić się nad tym, które jest własciwsze. Oba występują równie często - wystarczy w sieci poczytać.

Od 3 lat używam czterech sztuk Energizer i do dziś dnia trzymają się świetnie, polecam. :slight_smile:

Ja z kolei zdecydowanie polecam eneloopy od sanyo. Bardzo, bardzo żywotne i co ważniejsze nigdy nie miałem przypadku żeby się samoczynnie rozładowały - ogólnie korzystam od dość dawna i jestem wyjątkowo zadowolony.