Akumulatory do Samsung D60

Cześć,

mam taki problem. mam aparat samsung d60 (mi taki styknie) chodzi bardziej o to, dlaczego on się tak szybko wyłącza.

Mam 4 akumulatorki, które ładowały się 12 godzin, a po 5 minutach w aparacie już nie maja ‘energii’ i aparat się wyłącza. Czy to jest wina akumulatorów, ładowarki, aparatu?

Najlepszym według mnie rozwiązaniem by było kupienie ładowarki do aparatu - podłącza się kabel pod 9V w aparacie, a końcówkę do 230V i powinno ładować akumulatory, ale nic z tego nie dostałem takiej ładowarki a do kupienia jej nie ma.

Co możecie poradzić, mam ładowarkę JIBAO czy coś takiego. Sprawdzę teraz akumulatorki, które się ładują w discmanie, więc zobaczymy czy to wina aku.

Co mogę zrobić jeszcze?

Przede wszystkim kup dobre akumulatorki, z dobra pojemnością ( 2500-2600 mAh). Ja mam Samsunga S850, dostałem do niego ładowarkę+ 4x akumulatorki 2600mAh firmy “VIVANCO” (chyba polska). Puste aku ładuje w 2-2,5 h. Baterie trzymają dobrze-aż byłem zdziwiony. Mam możliwość podłączenia ładowarki zarówno do sieci 230V jak i 12 V w samochodzie przez zapalniczkę. Kosztuje ok 60 PLN.

Nie wydaje mi się by można było ładować akumulatory włożone do aparatu (chyba że tak jest wyraźnie napisane w instrukcji). Ta “ładowarka” 9V to najprawdopodobniej zwykły zasilacz sieciowy (o odpowiedniej wydajności prądowej), ewentualny układ ładowania byłby zamontowany w samym aparacie.

Może w aparacie jest jakiś przełącznik AA/NiMH, który zapobiega ładowaniu zwykłych bareryjek. Akumulatorki mają 1,2V, baterie 1,5V, więc gdyby był ustawiony na baterie, to po włożeniu akumulatorków od razu wskaźnik pokaże że są bliskie rozładowania.

Nie wiem, czy od początku tak krótko chodził na akumulatorkach, czy od jakiegoś czasu. Być może akumulatorki są już wyekspoloatowane, stare, albo mają małą pojemność (dawniej miały 650mAh, nowe mają 2000-2900mAh), może to ładowarka dla akumulatorów NiMH, a same akumulatory są typu NiCd (lub odwrotnie).

Akumulatorki mają 2700mAh, Ni-MH.

Zdaje mi się, że to ładowarka nawaliła…

Mam pytanie, czy po ładowaniu wasze akumulatorki są ciężkie, bo moje są lekkie po naładowaniu.

Czy taka ładowarka będzie dobra? http://allegro.pl/item332720570_uniwers … wanie.html

Jeśli macie jakieś swoje dobre to zaprezentujcie je :slight_smile:

Pozdrawiam

Chyba ciepłe?

Lekkie? :o Może prąd Ci ucieka :smiley:

Nie są ciepłe, są lekkie. W jaki sposób sprawdzić czy prąd ucieka…

Wejdź w aparacie w ustawienia=>typ baterii=> i ustaw na Ni-MH

Ja mam w swoim Samsungu typ baterii: Alkaiczne i Ni-MH

Jak masz ustawione na alkaiczne to po paru zdjęciach wyczerpią

Ci się akumulatorki. Ja na akumulatorkach 2300 robię ze 180 zdjęć

przy włączonej lampie błyskowej.

No właśnie i tu się dziwie!

Mam przełączone na Ni-MH i zrobię max 10 zdjęć, po 14 godzinnym ładowaniu.

Chyba coś jest nie tak, prawda? Moje akumulatory mają 2700 mAh, więc statystycznie dłużej działac, ale nie działa.

Na pewno ładowarka jest do…

Może faktycznie ładowarka jest do…ale nie wykluczam, że akumulatorki

mogą być zepsute. Ja swoje ładuję góra 5 godzin i robię 180-200 zdjęć.

Witam!

Mam pytanie do Pana, ponieważ mam taki sam aparat Samsung D 60 i identyczny problem z bateriami! Mam prośbę, proszę mi napisać co w końcu pomogło,bo nie wiem czy mam kupić lepszej jakości akumulatorki, czy cały komplet łącznie z ładowarką,która też może być słabej jakości… :roll:

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź…